החזר מס מקופת גמל, איך בודקים אם אנו זכאים?

החזר מס מקופת גמל, איך בודקים אם אנו זכאים?

קופות הגמל כמו גם קרנות הפנסיה הם מכשירים המיועדים לצורך פיננסי. המטרה של החיסכון הוא על פי רוב לטווח הארוך אם זה למטרת קצבה לאחר הפרישה ואם זה לצורך ביטחון כלכלי בגילאים המתקדמים. מדובר בהחלט במהלך שיש לו חשיבות עליונה ועל כן חשוב לכל אחד כי הוא ידאג לקיים ולטפח את אותם ה'מכשירים' על מנת שיהיה לו על מה להסתמך בהמשך. אך יחד עם זאת חשוב מאוד להכיר את המצבים השונים אשר בהם בכל זאת נדרשים למשוך את הכספים בשלבים מוקדמים יותר.

ישנם מקרים שאר בהם ניתן לקבל החזרי מס הכנסה על משיכת הכספים המוקדמת הן אם מדובר בקופת הגמל והן אם זה משיכה מקרן הפנסיה והן אם מדובר במשיכה מוקדמת של הכספים מקרן השתלמות.

האם הפקדת הכספים פטורה ממס?

חשוב לדעת כי הפקדת הכספים בקופת הגמל כמו גם בקרן הפנסיה, אינה כרוכה בתשלום מס והן גם מקנות לאדם ניכויים וזיכויים מגובה המס השנתי. הקופות נפתחות בזמן הפרישה ואלה מאפשרות לחוסך את קבלת הקצבה החודשית שהיא תהיה פטורה מתשלומי מס.

הבעיה היא כי כאשר החוסך מבקש את הפדיון לפני הזמן, הרי שבעיני מדינת ישראל מדובר למעשה בפדיון שהוא אינו על פי חוק ועל כן הפדיון הזה יגרור ניכוי מס בגובה של 35% על המשיכה.

חשוב לדעת כי אירוע חד פעמי שכזה של משיכה מקופת הגמל או מקופת קרן הפנסיה או קרן ההשתלמות יכול בהחלט להוות בסיס להחזר מס על המס שכבר נוכה.

איך מקבלים את הכסף?

לא כולם יודעים אבל הכסף שמגיע אליכם, לא יחזור אליכם לבד. בכדי לקבל תא ההחזר, יש לפנות אל מס הכנסה ולהגיש להם דוח יזום. את החישוב החזר מס יכול כל אחד לערוך בעצמו אך תמיד עדיף להיעזר בשירות של בעל מקצוע על מנת להגיע לישוב הנכון ולקבל את הכספים המגיעים על פי חוק.

משרד המציע ייעוץ מס זה הכתובת שם ניתן יהיה לקבל את הליווי המקצועי.

קראו על: החזר מס מקופות גמל

כתוב/כתבי תגובה