האינטרנט חלש? יש מה לעשות: ספק אינטרנט טוב ידאג שלא תתאכזבו

חיבור אינטרנט חלש, עשוי להיות הפרעה רצינית לכל מה שאתם עושים איתו. לא שחייבים את החיבור המהיר ביותר, אבל בוודאי יש מינימום מסוים, שממנו כדאי שלא לרדת. איך יודעים אם חיבור האינטרנט שלכם חלש? ומה תוכלו לעשות בנידון? אלה כמה הסברים מסייעים, תובנות ורעיונות:

זמינות

ראשית, החיבור לרשת האינטרנט חייב להיות זמין. מהירות איננה משמעותית, כאשר החיבור לא זמין! מדי פעם עשויות להיות תקלות ניתוק לזמן קצר, אך לרוב מדובר במקרים נדירים. בבחירת ספק itc היא דוגמה לספק מקצועי, אשר תקבלו ממנו שירות לקוחות 7\24 ובעזרתו תוכלו לבדוק את המצב. אם הדבר מתרחש לעתים קרובות ובמיוחד אם זה קורה לפרקי זמן ארוכים, זהו בהחלט דבר לא תקין ויש לטפל בכך. לרוב הספק יפתור זאת תוך זמן קצר, אבל לעתים הדברים מסתבכים. סיבוך מיוחד, נובע מעצם כך שהתקלה איננה קבועה או בעלת מאפיינים ברורים אחרים (למשל, שהיא מתרחשת רק לאחר הפעלת תוכנה מסוימת אצלכם).

מהירות

מעבר לזמינות, ישנו היבט המהירות ממש. שימו לב, שמהירות חיבור שהספק מתחייב אליה, מחולקת להיבט של מהירות העלאה, בשונה ממהירות הורדה. כמו כן, מדובר על מהירות עד כך וכך. אז אינטרנט שאינו זמין, הוא בוודאי אינטרנט "חלש". חיבור אינטרנט איטי גם הוא חלש, אך זה כבר עניין סובייקטיבי. עד כמה החיבור איטי? ניתן וכדאי לבדוק זאת באופן מספרי ומדויק. יש אתרים אשר מסייעים בכך.

רשת אלחוטית

היבט משנה נוסף שחשוב בהקשר זה, הוא נושא הרישות האלחוטי. זאת, מאחר שרשת אלחוטית היא תת מערכת של תשתית האינטרנט שלכם, אשר עשויה להיות יותר מאתגרת מבחינת המהירות. כך שייתכן למשל שמבחינת ספק אינטרנט itc היא הבחירה שלכם ויש לכם חבילת אינטרנט מצוינת. אלא שברשת האלחוטית, דברים רבים עשויים להשתבש ולסבך את העניינים בגלישה דרכה.

הפתרון, כולל ספק

בכדי להבטיח שיש לכם באמת חיבור אינטרנט מהיר, יש כמה וכמה דברים שניתן לעשות. למשל

  • מול הספק – אחד הדברים שאנשים עושים כאשר חשים שהחיבור איטי מדי, הוא להתקשר לתמיכה הטכנית של ספק האינטרנט שלהם. האיטיות היא לא תמיד באשמת הספק, אך נקודה זו לא בהכרח תהיה ברורה, במיוחד למשתמשי אינטרנט פרטיים ובמיוחד אם אין להם ידע וניסיון בנושא זה. בכל מקרה, לגיטימי לפנות לתמיכה של הספק, שהיא במילא דבר שאתם משלמים עבורו. ספק אינטרנט טוב, ידאג שלא תתאכזבו מפנייה זו. אם התקלה אצלו, הוא ידע לזהות זאת ולטפל בכך במהירות, מבלי להתחמק ולהעביר אחריות לגורמים אחרים. אם התקלה לא אצלו, גם אז תקבלו תשובה מהירה בנידון, אשר תחסוך לכם זמן.
  • החלפת ספק – במקרים מיוחדים, תוכלו כמובן גם לעבור לספק אינטרנט אחר.
  • שיפורים אצלכם – כפי שציינו, חיבור אינטרנט חלש הוא לא בהכרח בגלל הספק. לכן, החלפת ספק איננה תמיד כיוון פעולה נכון או חכם. אם כי גם זה עשוי להידרש. זאת, מאחר שבמקרים רבים חיבור האינטרנט משתבש, בגלל תקלות וכיוונים גרועים בתשתיות הרישות שאצלכם. זה עשוי להיות הנתב, בין אם הוא בבעלות ספק האינטרנט או נתב שרכשתם בעצמכם. זה עשוי להיות כבל רשת פשוט אך פגום, חיבור הנתב לשקע הטלפוניה בקיר וכן כרטיס או שבב רשת במחשב שלכם. כמו כן, חיבור אינטרנט עשוי להשתבש, בגלל התוכנה שבמחשב. מערכת ההפעלה מעורבת בתקשורת מסוג זה, כמו גם תוכנות אבטחה שונות ויש כאן למעשה פעילות מורכבת למדי מאחורי הקלעים. כך שאם החיבור שלכם למשל מתנתק אחרי כמה דקות פעילות, התקלה עשויה בהחלט לנבוע גם ממקור כזה.

לסיכום

אין סיבה טובה להסתפק בחיבור אינטרנט חלש. לכן, כדאי להתעמק, לבדוק, לשפר ואם צריך, גם להחליף חבילה ואפילו ספק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציור תמונה זוגית – למה אתם צריכים את זה?
בעידן הסלולר, עידן בו אנחנו יכולים להצטלם ולצלם את עצמנו מתי שאנחנו רוצים, בכל יום, בכל מקום, הרעיון של...
קרא עוד »
אוג 15, 2020
משכנתא על דירה ללא הון עצמי –האם זה אפשרי?
אחד המכשולים שעומדים בפני זוגות צעירים למימוש החלום לרכישת דירה, הוא מחסור בהון עצמי. במילים אחרות,...
קרא עוד »
פבר 02, 2022
פעילות צוותית – הדרך המושלמת לשמור על העובדים שלך מלוכדים
כל מעסיק העומד בראש צוות עובדים, מכיר ומבין בכך שישנה חשיבות מכרעת לגיבוש צוות העובדים שהוא אחראי...
קרא עוד »
ינו 28, 2020