הקשר בין הערכה עצמית והרטבת לילה- ד"ר טל שגיא, ד"ר קובי שגיא

הקשר בין הערכה עצמית והרטבת לילה- ד"ר טל שגיא, ד"ר קובי שגיא

להרטבת לילה בקרב ילדים ובני נוער, יש קשר ישיר להערכה העצמית שלהם. ילד או בן נוער אשר סובל מהרטבת לילה במינון שאיננו תואם את גילו, חייב לקבל טיפול של ד"ר טל שגיא שיסייע לו להיגמל מהרטבת הלילה ומהתסמינים שלה המשפיעים עליו מבחינה רגשית. כמובן שעל מנת שהרטבת הלילה תמוגר באופן סופי, יש צורך לבחור בטיפול הטוב, היעיל, המתאים והאיכותי ביותר עבור הילד או בן הנוער, בהתאם לפרמטרים השונים העומדים על הפרק.

מדוע הרטבת לילה משפיעה על ההערכה העצמית

אם אתם תוהים מדוע הרטבת לילה משפיעה על ההערכה העצמית של הילד או של בן הנוער, הרי שהסיבה לכך מאוד ברורה, ילד או בן נוער אשר מגלים כי הם לא מצליחים שלא להרטיב בלילה, מאבדים אמון בעצמם וחשים שאין להם את היכולת שלא להרטיב. כלומר: המרטיב יחוש כי הוא מרטיב באשמתו בשל חוסר יכולת אישית להימנע מהרטבה באמצע הלילה. פגיעה בהערכה העצמית של הילד בשל הרטבה לילית, זהו בהחלט דבר שלא כדאי להגיע אליו מסביר לנו ד"ר קובי שגיא. העדר הערכה עצמית גורם לילד הסובל ממנה שלא להאמין בעצמו, ביכולותיו השונות ובכוחותיו גם במצבים אחרים. דבר אשר יגרום לו מראש לוותר על דברים שונים שהוא חפץ לעשות בשל פחד להיכשל. יש לטפל בהרטבת לילה בזמן ובאמצעות הטיפול הטוב והיעיל ביותר, על מנת שהילד לא יאבד את האמון בעצמו.

כיצד מטפלים בהרטבת לילה

ראשית כל, כהורים, חשוב מאוד שלא לתת לילד תחושה שהוא אדם במצבו. להכיל את הילד ולהיות רגישים ואמפטיים אליו. שנית, יש צורך לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך מתן טיפול להרטבת הלילה. לאחר שפסלתם בעיה רפואית העומדת על הפרק שבגינה הילד מרטיב בלילה ולאחר שפסלתם בעיה פסיכולוגית כלשהי, זה הזמן לבחור במרפאה מיוחדת של ד"ר קובי שגיא המעניקה טיפול והכוונה לילדים ובני נוער הסובלים מהרטבות לילה. לא פעם, הטיפול יכלול בו ביצוע תרגילים שונים ולמידה שמטרתה היא לסייע לילד או לבן הנוער לשלוט במצב של שינה על המנגנון האחראי על כיווץ והרפיה של שלפוחית השתן שלו.

כתוב/כתבי תגובה