לשחק עם דיבור מול קהל – המדריך המלא

לשחק עם דיבור מול קהל – המדריך המלא

בשלב כלשהוא בחיים, גם אתה תצטרך לדבר מול קהל. אם זה למסור הודעות לחברים, להנחות עובדים, להקריא טקסטים בכיתה או בערבי חברה וכדומה. כמעט כל אדם עובר בחייו תקופה בה הוא חושש מדיבור, פחד או חרדה מקהל הוא דבר שכל אדם חווה. 

גלוסופוביה היא תופעה ידועה שתאמינו או לא, אבל היא יכולה להופיע גם אצל פוליטיקאים, מרצים ושחקנים גדולים. פחד קהל היא חרדה שיכולה לשתק אתכם והמילים לא יצאו בצורה תקינה מהפה. החרדה יכולה לגרום לאיבוד מקומות לימוד ועבודה עקב חוסר ביטחון עצמי.

התפקיד שלכם דורש מכם לשחק עם דיבור מול קהל? הנה המדריך המלא שיעזור לכם לעשות את המוטל עליכם ללא פחד, ביציבות ובחוזקה. לקריאה אודות סדנאות לארגונים על הופעה מול קהל

הכנה מוקדמת

לפני שאתם עולים לבמה, ניגשים לדוכן הנאומים או לאן שזה רק לא יהיה, הכינו את עצמכם היטב עם הטקסט ותנועות המשחק או הפעולות השונות שאתם צריכים לבצע. הכנה מוקדמת היא לאו דווקא אימונים. תעמדו עם עצמכם מול המראה, דברו בביטחון, בצעו את התנועות ואת תפקיד המשחק שלכם.

ההכנה כוללת גם את כל המילים שאתם רוצים להדגיש, הכינו את הטקסט וחזרו עליו בצורה מדויקת עם הרגש וההדגשים על המילים הנכונות.

תרגילי נשימות

אם אתם מרגישים לחץ, חרדה או פחד כלשהו רגע לפני העלייה לבמה לביצוע תפקידכם, מסירת ההרצאה או מה שרק תצטרכו לבצע, ישנם תרגילים מיוחדים שיכולים לעזור לכם להירגע, להנמיך את רמת ההתרגשות ולהתרגל למצב שאתם נמצאים בו.

עצמו עיניים, תנשמו כמה שניות עמוק, הוציאו את האוויר לאט לאט, עד שאתם מרגישים שהרוגע משתלט עליכם. ישנם תרגילים רבים המתאימים למצבי לחץ שונים, תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע. למידע בנושא קורס דיבור מול קהל באינטרנט

כתוב/כתבי תגובה