3 שיטות חדשניות לטיפולים פסיכולוגיים

שיטות חדשניות לטיפולים פסיכולוגיים

לא מעט אנשים חווים קשיים נפשיים שונים, החל מחרדות ועד לOCD, כשהקשיים הללו עשויים להתפתח ממגוון רחב של סיבות, כמו משברים, גירושים, תחושת ריקנות או חוסר שביעות רצון מהחיים. בשל כך, רבים מהם פונים לטיפול פסיכולוגי, ולו כדי לקבל מענה וסיוע לבעיותיהם. להלן 3 שיטות חדשניות לטיפולים פסיכולוגיים, ואותן בהחלט כדאי להכיר:

על הטיפול הפסיכולוגי

רבים סובלים מקושי להתמודד עם הקשיים הנפשיים שפוקדים אותם, ופונים לטיפולים פסיכולוגיים שונים, זאת כדי לקבל כלים וביטחון להתמודד עם הבעיה ולטפל בה. מכון חיבורים מציע שיטות שונות לטיפול פסיכולוגי, שיטות שעשויות לסייע לבעיות נפשיות שונות כמו דיכאון, חרדה, מחשבות טורדניות וOCD. במהלך הטיפול, המטופל יתמודד עם הקשיים וההרגלים ההרסניים שלו, ויחד עם הפסיכולוג, יוכלו למצוא אפיק חדש של שינוי שעשוי לשפר את איכות החיים באופן ניכר.

טיפול CBT

טיפול CBT, כלומר טיפול בגישה קוגניטיבית התנהגותית, הוא טיפול שמתמקד בדפוסי החשיבה של המטופל, כשהמטרה היא ליצור מעין שינוי בדפוסי החשיבה על מנת להיפתח בפן הרגשי – מה שעשוי להוביל להפחתת תסמיני דיכאון וחרדה. הביקורות לטיפול זה הן חיוביות מאוד, ורבים מעידים שמדובר בטיפול יעיל ואפקטיבי.

טיפול בגישה ההומניסטית

טיפול נוסף שכדאי להכיר הוא טיפול באמצעות הגישה ההומניסטית. גישה זו שמה את האדם במרכז, כשבטיפול יש יחס משמעותי לסיפור האישי של המטופל. כלומר, הגישה אינה מתמקדת בחיפוש אחר בעיה ופתרון, אלא בניתוח סיפורו האישי של האדם.

טיפול בגישה פסיכודינמית

טיפולים מסוג זה מתמקדים בדבריו של המטופל, כשהפסיכולוג מציע פרשנויות שונות לתחושותיו וההתנהגויות שלו. מטרת הטיפול היא לנסות להבין את הסיבות הנסתרות של הנפש, כשלמעשה מנסים לפענח את התנהגות והמחשבות של המטופל באמצעות תוכן דבריו. בדרך כלל מדובר בטיפולים לטווח ארוך, למרות שכיום יש גם שיטה דומה לטיפול לטווח קצר.

 

טיפולים פסיכולוגיים עשויים להקל על לא מעט אנשים, ולסייע להם למצוא מזור ופתרונות. חשוב להתאים לכל אדם את הטיפול האידיאלי ביותר בעבורו, ולו כדי למצוא את הדרך המיטבית לטפל בקשיים הנפשיים. אם אתם חשים בחרדה, דיכאון או חווים משבר נפשי – פנו לגורם מקצועי שיוכל לסייע לכם בנושא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה לומדים בקורס תפירת טקסטיל?
עולם האופנה לנשים נחשב לייחודי ובעל עושר רב. למעשה, רבים מהדברים הקשורים אליו  מתחילים ביסודות...
קרא עוד »
ינו 26, 2021
דוגמאות למשחקי ODT
תוהים אילו משחקי ODT עשויים להתאים לסדנה שאתם מתכננים לעובדים או לתלמידים? בין המשחקים הפופולאריים...
קרא עוד »
אוק 22, 2019
כמה זה לוקח לקבל החזר מס
לאחר הגשת טופס 135 צריך להמתין עד 120 ימים לקבלת החזר מס. ניתן למלא את הטפסים הנדרשים, לחתום עליהם עם...
קרא עוד »
יול 05, 2021