כל מה שצריך לדעת על מפוח עלים לפני שקונים אחד

כל מה שצריך לדעת על מפוח עלים לפני שקונים אחד

עבודות גינה חייבות להיעשות בתדירות גבוהה, כמובן, אם רוצים שהיא תהיה מטופחת. הדבר נכון לגבי גינות פרטיות קטנות ובינוניות ולגבי גינות ציבוריות המשתרעות על מרחבים גדולים. אחת מהמשימות המאתגרות והמתישות היא איסוף העלים והגזם לאחר הגיזום והחיתוך. הם מתווספים בכל יום עקב נשירה ושלכת, אבל בעת הגיזום המסיבי הם נאספים בכל מקום בגינה כולל במוסתרים מאחרי ובין שיחים, ריהוט גן ועוד. השיטה  הטובה ביותר לאיסופם הינה בעזרת מפוח עלים המפנה אותם ממקומות נסתרים ודוחף אותם למקום מרוכז שם ניתן לאסוף או לשאוב אותם.

סוגי מפוחים

המפוחים הנפוצים ביותר הם הנטענים על סוללות וניתן למצוא דגמים שונים הנבדלים ביניהם במפרט המייחד אותם. יש בעלי עוצמת מנוע גדולה המסוגל לתפוקת עבודה רבה וארוכה. מפוחי גב הם כאלו ומסוגלים להזרים אוויר במהירות גבוהה. אלו נחשבים למקצועיים הנמצאים בשימוש אצל גננים המטפלים בגינות ציבוריות ובשטחים פתוחים. מפוח כזה מסוגל לעבוד דקות ארוכות ללא הפסקה. הסוללות עצמן נטענות ומסוגלות לייצר אנרגיה למשך מספר שעות עד לטעינתן הבאה. הן מתאימות גם למכשירי גינה נטענים אחרים, בתנאי שיהיו מאותה פירמה. אין בעיה לרכוש אותן בנפרד במקומות שונים.

מחפשים כלי גינון? מוזמנים לבקר בחנות של ויליגר

עבודה מקצועית

הבדל נוסף הוא בסוג ההפעלה שלהם. הגדולים מסוגלים גם לשאוב את העלים והדבר מייעל את העבודה בהם. מפוחים נטענים שגם שואבים יעילים מאוד ונוחים לשימוש, ולכן, מבוקשים על ידי גננים מקצועיים. כל אחד יכול לבחור את המפוח המתאים לצרכיו. בעבר היה נהוג להשתמש גם במפוחי בנזין אבל כיום הם לא מקובלים בגלל הרעש שהם יוצרים לצד הזיהום הסביבתי ומשום כך, נדיר עד בלתי אפשרי למצוא אותם בחנויות. מומלץ לרכוש אצל משווק בעל מוניטין שברשותו מבחר רב. 

 

כתוב/כתבי תגובה