משכנתאות לנכים ובעלי מוגבלויות

משכנתאות

בשנים האחרונות ישנה יותר מודעות לצרכים של בעלי מוגבלויות ולצרכים של מי שמוגדר "נכה". המדינה שלנו מקנה סיוע לנכים ולמי שיש לו מגובלות בניידות, זאת על ידי תשלומים או קבלת קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי, כמו גם באמצעות יצירת מערך שלם שנוגע למימון דירה, סיוע בלקיחת משכנתא, מימוש זכויות רפואיות ומתן שירותים שנועדו לשפר או לשמר את איכות החיים. 

אחד הנושאים הבוערים בישראל הוא נושא רכישת הדירה שיכול להיות קשה כמעט לכולם, החל מעבור זוגות צעירים עד לרווקים, עולים חדשים, משפחות חד הוריות וכולי. בין היתר עבור בעלי מוגבלויות עלול להיות המצב מורכב יותר זאת במקרים של היעדר הכנסה קבועה או משכורת בטוחה. במקרים כאלה חשוב להכיר את הזכויות של מי שסובל מנכות או מוגבלות. 

אז מה מגיע לכם?

אם אתם רוצים לקחת משכנתא אבל הבנק סירב לכם מסיבה כזאת או אחרת – עליכם לנסות להבין איזה זכויות תספק לכם המדינה ואילו הקלות מגיעות לכם בלקיחת משכנתא. בין היתר מומלץ לבחור חברה לייעוץ פיננסי כמו תשואות ייעוץ משכנתא שתנהל משא ומתן עם הבנק או תציע אלטרנטיבות אחרות למימון דירה. 

במידה ואינכם כשירים לחתום על משכנתא, יש לפנות לבית המשפט או לנוטריון כדי למנות אפוטרופוס שיבצע את הפעולות במקומכם. בין היתר יש מקרים בהם ידרוש הבנק מסמכים כמו אישורים על קצבאות ודמי נכות מהמוסד לביטוח הלאומי או שאר אישורים על הכנסה קבועה (כמו ממשרד הבטחון, מקרן הפנסיה, מהביטוח הפרטי וכולי). 

במקרים כאלה יש להכנס לאתרים של המוסדות והרשויות ולמלא את הטפסים און ליין לשלוח את הטפסים והמסמכים הדרושים במייל או דרך האתר ובכך להתחיל בתהליך יעיל לקבלת משכנתא. בהצלחה!

> בדקו משכנתא במימון ישיר באתר תשואות

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפקעות קרקע – מתי ולמה זה קורה
בעלות פרטית על קרקעות מקבלת ביטוי ברישומי הטאבו או במנהל מקרקעי ישראל. יחד עם זאת, במצבים מסוימים,...
קרא עוד »
אוק 04, 2021
למה משמשים עמודי חסימה?
עמודי חסימה מוצבים במטרה למנוע מעבר של כלי רכב לאזורים המיועדים להולכי רכב. במקרים מסוימים לגם...
קרא עוד »
נוב 18, 2021
למה אתם חייבים מפיצי ריח למשרדים
מפיצי ריח הם כלי עזר חשוב במגוון רחב של חללים, החל מחדרים פרטיים בבית, חדרי המתנה במרפאות, חנויות...
קרא עוד »
אוג 29, 2021