התעמלות לנשים בהריון

פעילות גופנית במהלך ההריון חשובה הן לאם והן לתינוק. זה עוזר לשמור על משקל תקין, להפחית מתח, ולהגביר את רמות האנרגיה. פעילות גופנית סדירה יכולה גם לעזור לנשים בהריון להתכונן ללידה, מכיוון שהיא מחזקת את השרירים המשמשים במהלך הצירים והלידה, קבלו מידע נוסף באתר https://momtobefit.com.

לפעילות גופנית במהלך ההריון יתרונות רבים לאם ולתינוק

לא רק שזה עוזר לשמור על כושר ובריאות של האם, אלא זה יכול גם להפחית את הסיכון לסיבוכים במהלך ההריון. פעילות גופנית יכולה גם לעזור לנשים בהריון להישאר חזקות ובכושר גם ללידה עצמה.

פעילות גופנית סדירה במהלך ההריון עוזרת לבנות כוח, סיבולת וגמישות כהכנה ללידה. זה יכול גם להפחית את רמות הלחץ, לשפר את איכות השינה, להגביר את רמות האנרגיה ולקדם עלייה בריאה במשקל לאורך ההריון. היא גם עוזרת לשמור על עלייה במשקל, להפחית כאבי גב, לחזק את השרירים והעצמות ולהפחית עצירות. יתר על כן, התעמלות לנשים בהריון עוזרת לשפר את היציבה ולהגביר את זרימת הדם בכל הגוף, מה שיכול להועיל הן לאם והן לתינוק.

מהם סוגי הפעילות הגופנית המתאימה לנשים בהריון?

סוגי הפעילות הגופנית הבטוחים במהלך ההריון משתנים מאישה לאישה, בהתאם למצבה הגופני.

נשים בהריון צריכות להתייעץ עם הרופא שלהן לפני תחילת כל תוכנית אימונים, שכן ישנן פעילויות מסוימות שעלולות להיות לא בטוחות במהלך ההריון. יש מגוון תרגילים שניתן לבצע בבטחה. מפעילויות בעלות השפעה נמוכה יש הרבה אפשרויות פעילות גופנית זמינות לנשים בהריון.

תרגילים אלו יכולים לעזור לשפר את בריאות הלב וכלי הדם ולחזק את השרירים מבלי להעמיס יותר מדי על הגוף. בנוסף לפעילות גופנית, נשים בהריון צריכות להתמקד גם בטכניקות הרפיה כמו נשימות עמוקות או מדיטציה.

להלן כמה תרגילים נפוצים שמותאמים ומומלצים כוללים:

  • הליכה
  • שחייה
  • יוגה
  • פילאטיס
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מנורת שטח נטענת – המנורה שתציל אתכם בטיול הזה
אם אתם לא רוצים להיתקע באמצע השטח ולגלות שאין לכם מקור אור, תקנו מנורת שטח נטענת ותוכלו להיות רגועים...
קרא עוד »
יונ 28, 2021
המורכבויות שלא נאמרו: 7 תובנות על עולמם של קוביות עץ עם תמונות
גוש העץ שנמצא בכל מקום עם תמונה אולי נראה פשוט, אבל למעשה, זו תיבת פנדורה של דקויות אמנותיות,...
קרא עוד »
ספט 18, 2023
מועדוני טרקטורונים בארץ
טיולי טרקטורונים הפכו להיות נפוצים מאוד בשנים האחרונות. אנחנו עדים לכך כי רבים בוחרים כיום דווקא...
קרא עוד »
ינו 24, 2019