יתרונות באימון שחיה

בריכה אולימפית

שחייה נקראה האימון המושלם. אחרי הכל, אתה יכול לקבל את כל היתרונות של אימון אירובי ללא השפעה שפוגעת על המפרקים, וזה יכול להיעשות גם על ידי זקנים מאוד וגם צעירים מאוד. כמו כן, משמש ספורטאים בכדי להישאר חזקים ולשמור על הכושר כשמחלימים מפציעה, ואין צורך בציוד מפואר – רק אתה והבריכה שממוקמת במרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב.

לשחייה יתרונות רבים נוספים מאותם יתרונות ברורים הנראים על פני השטח; השיפורים שלה לבריאות הכללית מעמיקים הרבה יותר. אז בואו ננשום נשימה גדולה ונצלול לכמה יתרונות של שחייה:

 

1. שחייה משפרת את הגדרת השרירים וכוחם

שחיינים צוברים כוח שרירים בכל הגוף. במקום בו רצים רואים שרירים נובעים ברגליהם, השחיינים משתמשים יותר בקבוצות שרירים כדי לצלוח את המים. בזמן שהרגליים בועטות, הידיים מושכות. כשהגב מגיע ומסתובב, הבטן מתהדקת בכוח לרגליים ומייצבת את הליבה, מה שהופך את השחייה לאחד התרגילים האירוביים הטובים ביותר בכדי להעניק לך אימון גוף כולל. פשוט תסתכל על מבנה הגוף המושלם של מייקל פלפס אם אתה זקוק להשראה!

2. שחייה בונה מסת עצם

במשך שנים לעגו החוקרים לרעיון ששחייה השפיעה על מסת העצם. אחרי הכל, רק תרגילים של נשיאת משקל הצליחו להשיג תועלת זו, נכון? לא על פי מחקרים שפורסמו בכתב העת Journal of Applied Physiology. מכיוון שישנן סיבות אתיות להימנע מבדיקת עצם מעמיקה בבני אדם, המחקר הכניס חולדות לשלוש קבוצות: ריצה, שחייה וקבוצת ביקורת ללא גירוי באימונים. בעוד שרץ עדיין הציג את העלייה הגבוהה ביותר ב- BMD (צפיפות עצם מינרלית), [1] קבוצת השחייה הראתה יתרונות גם על פני קבוצת הביקורת במשקל עצם עצם הירך. אמנם נדרשים מחקרים נוספים, אך ממצאים חדשים אלה מראים כי ייתכן שמחקרים קודמים המבטלים את יתרונות העצם של השחייה יש לבקר מחדש.

3. שחייה עוזרת לכם להישאר גמישים

שחייה מחייבת אותך למתוח, להתפתל ולמשוך את דרכך במים. הקרסוליים שלך הופכים לסנפירים ונמתחים בכל בעיטה כשאתה דוחף כנגד לחץ המים. זה לא אומר שאסור לך עדיין להימתח בעצמך, אך מתיחות חוזרות ונשנות שנמצאות במשיכות השונות שלך עוזרות גם לגמישות.

> למגוון חוגים ופעילויות כושר בקרו בכתובת https://www.sports-center.co.il/classes/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תקשורת בינאישית –  למה היא כל כך חשובה? 
כבר מהרגע שבו אנו נולדים אנחנו עסוקים בתקשורת בין אישית. זה מתחיל עם ההורים שלנו וממשיך עם האחים,...
קרא עוד »
אוק 10, 2021
מהם התקנים להצבת שלטי יציאת חירום שחשוב להכיר?
חשוב להכיר שלטי יציאת חירום. הם משמשים להתריע לאנשים שיש מצב חירום ולספק הנחיות כיצד להימלט מהבניין....
קרא עוד »
ספט 19, 2022
למה מוצרים חד פעמיים נמכרים הכי הרבה בציבור החרדי?
המאמר באדיבות https://www.rollmarket.co.il בציבור החרדי בכל משפחה יש הרבה ילדים ולכן כל ארוחה כוללת הרבה מאד...
קרא עוד »
פבר 06, 2021