8 סיבות להתחיל לעבוד עם משקולת יד אוניברסאלית

8 סיבות להתחיל לעבוד עם משקולת יד אוניברסאלית

אחד האלמנטים הכי פופולאריים ואהובים לעבודה במכון כושר, ובכלל כאשר רוצים לעבוד על פיתוח השרירים, הן משקולות יד. מדובר על אלמנט שאפשר לעשות בו שימושים רבים ומגוונים, ניתן למצוא אינספור תרגילים לביצוע, ולא פחות חשוב, זה לא דורש מאיתנו מתקנים מיוחד או שטח גדול. אנחנו יכולים להשתמש במשקולות בישיבה, בעמידה, בשכיבה, כריעה ובשלל צורות אחרות. 

אחד מסוגי המשקולות הפופולאריים והמשתלמים ביותר לרכישה ולשימוש, הן משקולות יד אוניברסאליות. הרעיון שלהן הוא מאוד פשוט. במקום לקנות משקולת יד עם משקל קבוע, קונים משקולות ואפשר כל הזמן להחליף את המשקל שלה על פי הצורך. מוסיפים צלחות במשקלים שונים וכך בכל פעם אנחנו יכולים להגדיל או להקטין את המשקל שאנחנו עובדים עליו. 

לפני שנציג שמונה סיבות מדוע רצוי להשתמש במשקולת יד אוניברסלית, צריך לומר שהשימוש בהה חייב להיות מותאם לצרכים וכן ליכולות הפיזיות שלנו. אנחנו חייבים לעבוד עם משקולות אלו בהתאם למשקל הגוף שלנו וכמובן לבצע תרגילים בצורה מוקפדת ובטוחה. 

 

מדוע משתלם לעבוד עם משקולות יד אוניברסאליות? 

  1. זה מאפשר לנו הרבה יותר גמישות. במקום להשתמש באותו משקולת כל הזמן, אנחנו יכולים להחליף את המשקל בכל פעם כשאנחנו משתפרים ביכולות. 
  2. זה מאפשר לנו לבצע תרגילים שונים עם משקלים שונים. הרי לא כל תרגיל דורש מאיתנו להשתמש באותו משקל. אנחנו יכולים להשתמש במשקלים שונים, מבלי שנצטרך לרכוש כמה וכמה משקולות. 
  3. מן הסתם, חוסך לנו עלויות ומקום. 
  4. אנחנו יכולים להשתמש בסוגים שונים של צלחות, לא חייבים להשתמש בסוג צלחת דומה כל הזמן. 
  5. אנחנו יכולים לייצר ולהמציא תרגילים שונים, כאלה שלא כתובים בשום מקום, לא מופיעים בשום מקום. במקום להשתמש במשקלים כבדים, אנחנו יכולים להתחיל במשקלים קלים ואז לעבוד על משקלים כבדים יותר. 
  6. זה הרבה יותר בטוח. ככה אנחנו יכולים להרגיש בצורה הרבה יותר נוחה לעבוד עם המשקולת. במקום להשתמש במשקל גבוה מדי בשבילנו, אנחנו יכולים להשתמש במשקלים נמוכים כשצריך. 
  7. במקרים של פציעות וחבלות, נוכל להחליף למשקלים נמוכים, ולעבור לאט לאט אל משקלים גבוהים. 
  8. אנחנו יכולים לעשות שימוש במוט גם בלי משקולות, אם יש צורך בכך.

קראו גם על ציוד לאומנויות לחימה.

כתוב/כתבי תגובה