לא רק המיקום קובע, גם הסביבה קובעת

צימר לחרדים

לקראת יציאה לחופש, או נופש כמו שאחרים קוראים לזה, המשקל הגדול שניתן הוא על מיקומו של הצימר, ואם מחפשים צימר לחרדים אז גם על דרכי ההגעה עם דגש חזק על תחבורה ציבורית.

קיומה של תחבורה ציבורית זמינה ליישוב או לא, יכולה להיות ההכרעה האם החזקת הצימר כלכלית או לא, ככל ואנו מייעדים את הצימר לחרדים.

ניתן לומר כי בניגוד למגזר הכללי בציבור החרדי רכב משפחתי נפוץ פחות באופן משמעותי, כאשר אחרים גם רואים ברכב משפחתי מותרות.

ההתניידות ממקום למקום מסתמכת בעיקר על תחבורה ציבורית, ולעתים מוניות.

בדרך כלל צימר המרוחק מתחבורה ציבורית זמינה, ימנע מרוב משפחות חרדיות את האפשרות להגיע אליה.

בעלי צימרים רבים מנסים להתגבר על הקושי, ומציעים לאורחים הנופשים במקום איסוף לצימר מכניסת היישוב או צומת קרובה, בה התחבורה הציבורית זמינה יותר.

זהו צעד שמוכר בעיקר אצל בעלי צימרים לחרדים, אבל לא רק, היא עשוייה להיות נצרכת בכל מקרה כאשר המארח רוצה שהאורחים ימצאו את המקום בקלות, אלא שבמקרה כזה לא יהיה צורך בהקפצה, ויספיק שיתוף מיקום או ליווי לרכב המשפחתי.

למה גם הסביבה חשובה?

כשמדברים על סביבת הצימר זה יכול להישמע על שכנים, בתי כנסת או אולי דברים דומים, בייחוד כשהנושא הוא חיפוש צימרים שמתאימים לחרדים.

אבל זה נתון מאוד חלקי, בסוף גם החרדי שמחפש צימר, דירת נופש, או וילה לנופש משפחתי יש לו עוד מעט דרישות בדיוק כמו לאיש מהמגזר הכללי שמחפש צימר ואולי אפילו חלק מהדברים תופסים יותר בציבור החרדי, מאשר במגזר הכללי והדתי.

צימר הוא מקום בו ניתן לישון, לאכול, ולבלות מעט, צימרים עם בריכה נותן ערך מוסף משמעותי כאשר ניתן לבלות עוד זמן רב בצימר, אבל עדיין הצימר הוא לא מקום לשהות של כמה ימים ללא אפשרות יציאה, קיומם של פארקים ומסלולים בסביבה הם הערך החשוב ביותר לבחירת מיקום הצימר, בייחוד למשפחות חרדיות עם ילדים שפארק לילדים הוא אחד הדברים החשובים ביותר.

לא ניתן לשהות בצימר עם ילד ללא אפשרות לצאת לאוויר ולמרחב לשחק, יותר מדי זמן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
 5 טיפים לבחירת אופניים
אם כשנכנסתם לחנות האופניים המקומית ושאלו אתכם מה אתם מחפשים, ולכם לא היה לי מושג מה להגיד מעבר...
קרא עוד »
מרץ 11, 2020
לאילו אירועים מתאים להשכיר פינות ישיבה?
פינות ישיבה לאירועים הן דרך מצוינת להגדיל את מספר המשתתפים באירוע שלכם. הם גם דרך מצוינת לעודד שיחה...
קרא עוד »
פבר 20, 2023
כך תלמדו לגלוש עם גלשן איזון
אוהבים לגלוש? מכורים לים, הבריזה והאדרנלין? אין מה להתפלא. בעבור גולשים מקצועיים, הים הוא גן עדן, אין...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021