חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה – מה מגיע לי?

תאונת עבודה עלולה לשנות את החיים של הנפגע. היא פוגעת ביכולת שלו לעבוד, פוגעת בכושר העבודה ובמספר השעות שהוא מסוגל לתת. הוא לא תמיד יהיה מסוגל להמשיך באותה עבודה ורמת השכר שלו עלולה לרדת. אז לאחר תקופה מסוימת של שיקום והתאוששות עשוי הנפגע לחזור לעבודה ולנסות לשקם את החיים המקצועיים שלו. האם הוא אכן מסוגל לחזור לאחוזי עבודה מלאים? במקרים רבים התשובה שלילית. אכן, יש למבוטח שחוזר לעבודה אחרי תאונת עבודה זכויות כאלו ואחרות שנועדו לתמוך בו בשלב הזה של החיים.

אנשים רבים שואלים את השאלה > חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה – מה מגיע לי? המשיכו לקרוא כדי לדעת מהן הזכויות שלכם >

זכויות שמגיע לאזרח לאחר תאונת עבודה

יש סעיפים שונים וזכויות שמגיע לאזרח לקבל בגין תאונת עבודה. הזכויות חותרות לייצב את המצב הכלכלי שלו ולאפשר לו להשתקם בשלווה עם תמיכה כלכלית יציבה למרות שהוא אינו מסוגל להמשיך בעבודה. אך לא רק בשלב הפגיעה והיציאה ממעגל העבודה הוא זכאי לזכויות, גם בשלב הבא, לאחר התאוששות ושיקום הוא יהיה זכאי לזכויות מסוימות. אלו נועדו להקל מעליו את תהליך השיבה לעבודה ולאפשר לו להשתלב כראוי במעגל התעסוקה.

זכויות שמגיע לאזרח

לקראת החזרה לעבודה צריך האזרח שנפגע בתאונת עבודה להיות מודע לזכויות שלו. זאת כדי לממש אותם ולפעול בהתאם לכך על מנת שהוא יוכל לקבל את כל מה שמגיע לו לקבל לפי הפגיעה שהוא חווה, לפי חומרת הנזק ובהתאם ליכולות שלו לחזור לעבודה. בכל מקרה נכון לאזרח לדעת כי הוא לא אמור לעבוד בכוחות עצמו מול הגופים הגדולים, הוא יכול לקבל סיוע וליווי מקצועי על ידי חברה מקצועית בענף מימוש הזכויות. בעזרת חברה כזו ההתנהלות כולה עשויה להיות קלה יותר מחד, וממצה את הזכויות מאידך.

>אנשים שאלו גם על תאונת עבודה מה מגיע לי

כתוב/כתבי תגובה