למה עריכת ספרים תעשה את ההבדל בין ספר מצליח לכישלון?

למה עריכת ספרים תעשה את ההבדל בין ספר מצליח לכישלון?

כל סופר בין בתחילת דרכו ובין כזה שכבר כתב עשרות ספרים רוצה שספרו יהווה הצלחה מסחררת. כולם רוצים שהיצירה שלהם תצא לעולם באופן מושלם ושתצליח לגעת בליבותיהם של אנשים. פעמים רבות סופר יושב על תהליך כתיבת הספר פרק זמן ארוך מאוד אך הוא אינו מבין כי ללא עריכת ספרים מדויקת ונכונה העבודה הקשה אולי לא תשתלם. אין ספק כי התוכן הוא המלך אך פעמים רבות גם לצורה בו הוא מוגש יש תפקיד חשוב לא פחות.

עריכת ספרים נכונה

עריכת הספר הינה חלק בלתי נפרד מתהליך הכתיבה. דמיינו לעצמכם מקבלים ספר חדש לידיים, חיכיתם לו זמן רב ואתם משתוקקים להתחיל ולקרוא בו אך כבר בעמוד הראשון אתם מגלים אכזבה. שגיאות כתיב מסוימות צדות לכם את העין, יתכן שהפיסוק הלא מדויק מקשה עליכם את הקריאה ולעיתים עיצוב הספר משעמם כך שגם אם התוכן כל כך משך אתכם בהתחלה קשה לכם להתמיד ולקרוא בו.

עריכת ספרים יכולה לגרום להבדל משמעותי בכל ספר ולעיתים גם את הספרים הטובים פחות היא יכולה לקחת למקומות גבוהים מאוד, ראו לדוגמה עריכת ספרים באמזון. תחילה על ידי עיצוב ועימוד נכונים, הכנסה של מעט צבע או חלוקה נכונה לפסקאות הקורא מצליח להנות מהתוכן בצורה קלילה ונעימה יותר. בנוסף, פיסוק נכון של הכתיבה מאפשר זרם של קריאה באופן מדויק ושוטף. לבסוף, לא פחות חשובים כללי הדקדוק שמאפשרים לקורא להבין כי מדובר בכותב איכותי.

כמובן שלתוכן ישנו ערך רב מאוד ועל כן גם כאן לעריכה ישנו תפקיד משמעותי כיוון שהיא מאפשרת לכותב לדייק ולסדר את התוכן פעם אחר פעם עד שיגיע לרמה הגבוהה ביותר שלו שתאפשר לקורא להנות ממנו בצורה המיטבית.

כתוב/כתבי תגובה