למה משמשת תיבה לתפילה?

ריהוט לבית כנסת

כולנו מכירים את המושג – 'העובר לפני התיבה'. מה זה בעצם הביטוי הזה? מדובר בשליח הציבור שהוא למעשה החזן אשר מנהל את כל התפילה והוא זה שעומד בראש מניין המתפללים. (מניין אגב היא לא הכוונה דווקא למניין ממש של עשרה אנשים. מניין לתפילה חייב לכלול לכל הפחות עשרה אנשים. אך גם קבוצה של מאה איש המתפללים יחד, ייהנו מהכינוי – מניין. כלומר יהיו שיגידו כי יש כאן מניין של מאה איש) העובר לפני התיבה, הוא זה שלמעה משמש המנהיג של כל הקהל והוא מכתיב את קצב התפילה.

תיבה לתפילה

התיבה לתפילה היא למעשה מעין שולחן אשר מיועד עבור החזן. מדובר במקום קבוע ומבוסס הקיים בכל בית כנסת ועל פי רוב גם לא ישנו את מקומה של התיבה. הדבר יותר סדר ומכובדות לכל מה שקשור לתפילה ולסדר והכבוד שאמורים לשרור במקום.

כאשר מדובר בהכנת תיבה כזו אשר מיועדת עבור שליח הציבור, ישנם רבים אשר משקיעים ברהיט מפואר במיוחד. הם משקיעים את מיטב כספם על מנת לההדיר את כבודו של בית הכנסת ואת כבודה של התפילה בכך שהם מזמינים את התיבה הכי מכובדת שתתאים לעיצוב של בית הכנסת כנמו גם לכל הרהיטים שכבר ישנם במקום.

כדאי לדעת כי בכל מה שקשור לקניית תיבה לתפילה לבית הכנסת, אפשר בהחלט להסתפק במוצרים מוכנים אשר אלו נמכרים בחנויות הרהיטים השונות כמו הוד והדר ארונות קודש אך מי שלחשוב לו לההדיר את כבודו של בית השם, מקפיד לבחור ולהזמין עבור בית הכנסת את הרהיט הכי מתאים עבורו, את התיבה הכי מרשימה ואת זו שתעניק הרבה יופי וכבוד לבית הכנסת.

לא פעם אנחנו עדים לכך כי גבאים באים ורוכשים את התיבה הכי יוקרתית והכי יקרה גם אם לביתם הפרטי הם כלל לא משקיעים בריהוט לבית כנסת. הרהיטים שלהם בבית הם הכי פשוטים וגם ישנים. אך את בית הכנסת הם מבקשים לפאר ולרומם.

חשוב לציין כי בכל מקום מסייעים גם כן ציבור המתפללים בההדרת בית הכנסת והם תורמים מאונם ומהונם לצורך המטרה הזו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תקשורת בינאישית –  למה היא כל כך חשובה? 
כבר מהרגע שבו אנו נולדים אנחנו עסוקים בתקשורת בין אישית. זה מתחיל עם ההורים שלנו וממשיך עם האחים,...
קרא עוד »
אוק 10, 2021
מתזים לטרמפולינה
הקיץ מגיע ואיתו תחושה של חופש ושיחרור, ההזדמנות של הילדים לקום מאוחר, לעשות מה שהם רוצים ושל ההורים...
קרא עוד »
אפר 04, 2022
סרטון יום הולדת – כדאי להשקיע בהכנה שלו
דעו לכם שאם אתם מחליטים להכין סרטון יום הולדת לכבוד חבר קרוב או בן משפחה, אז במקום לעשות משהו פשוט,...
קרא עוד »
אוק 26, 2021