למה אנשים אוהבים את העיר אילת

למה אנשים אוהבים את העיר אילת

העיר אילת הנמצאת בקצה הדרומי של מדינת ישראל ושוכנת על חופו של הים האדום, מוכרת גם כעיר התיירות של ישראל. גם תיירות חוץ וגם תיירות פנים ניתן לראות באילת כמעט בכל חודשי השנה. מה הפך את אילת להיות כל כך פופולרית עד כדי כך שבסופי שבוע, חגים ובעיקר בחודשי האביב והקיץ בתי המלון בעיר נמצאים בתפוסה מלאה, על אף שבמרבית המקרים לא מדובר במחירים נמוכים, בעיקר כאשר יוצאים לנופש משפחתי.

אחת הסיבות היא כנראה שאילת היא עיר שמש נצחית. גם בחודשי הסתיו ואפילו ברבים מימי החורף ניתן למצוא באילת מפלט מהחורף ולזכות בשמש נעימה ולהשתזף על שפת הים והבריכה. ישראלים וגם כמובן תיירים רבים מאוד אוהבים את השמש ואת האווירה הקיצית, בעיקר כשניתן להשיג אותה גם כשבהגדרה אנו נמצאים בתקופת החורף.

המים של הים האדום נחשבים מאוד נוחים ונעימים, אינם גליים וסוערים כמו בחופי הים התיכון ולאורך כל החוף עוברת הטיילת עם בתי המלון והבריכות הצוננות הצופות לים. כך שגם בימים החמים ביותר של שיא הקיץ, תמיד ניתן למצוא מפלט נעים.

סיבה נוספת טמונה בכך שהמדינה הגדירה את אילת כאזור סחר ללא מע"מ. הדבר מאפשר לצרכנים לקנות בקניונים ובחנויות בעיר אילת ללא תשלום של מע"מ ובפועל לקבל מוצר במחיר נמוך יותר ממוצר זהה שהיו רוכשים במקומות אחרים בארץ. יש כאלה שהדבר מוסיף מוטיבציה עבורם להגיע לחופשה באילת, כי בסופו של דבר רבים משלבים חופשה עם שופינג. ישנם כאלה שאפילו מגיעים במיוחד לאילת על מנת לרכוש מוצרים ללא מע"מ במידה ומדובר במוצר יקר, שהרי אז הפער במחיר יכול להיות משמעותי לעומת מחירו של המוצר במקום אחר בארץ.

אילת גם ידועה כעיר שבה יש המון אטרקציות לכל המשפחה וגם פעילות עבור חובבי ספורט ימי. תוכלו לעשות קורס קייט סרפינג באילת בתנאים הטובים ביותר בארץ מכיוון שבעיר אילת כמעט תמיד יש רוח מעולה עבור פעילות ספורט כזו וכמובן שתוכלו לנצל את העובדה שאין תשלום מע"מ ולקנות ציוד קייט סרפינג במחיר מוזל.

גם אטרקציות לילדים כמו החלקה על הקרח, ריף הדולפינים, המצפה התת ימי – כל אלו יוכלו לשדרג את החופשה שלכם ולכן אין זה פלא שרבים חוזרים שוב ושוב לאילת כדי לנפוש בה ונראה שלא לחינם היא זכתה בתואר עיר הנופש של ישראל.

כתוב/כתבי תגובה