אילו דברים ניתן להדפיס באמצעות מדפסת תלת מימד?

הדפסת תלת מימד זה תהליך ייצור בו יוצקים את חומר הגלם, שכבה אחרי שכבה, ליצירת אובייקט תלת מימדי שהסקיצה שלו מוזנת באמצעים דיגיטליים במחשב. היינו, המדפסת יוצרת אובייקט פיזי על פי סרטוט שמגיע אליה דרך קובץ במחשב. בהליך של הדפסה תלת מימדית לא חותכים, משחיזים או מכרסמים חומר גלם במכונה עד ליצירת המוצר, כמו בפיסול או גילוף מעץ, אלא ממש יוצרים את היצירה מאפס.  המדפסות הללו משתמשות במגוון חומרים לשם יצירת האובייקט, כגון פלסטיק ואפילו מתכת, והן הפכו להיות פופולריות ביותר בתחומים מגוונים כמו באומנות, יצירת סקיצות בעולם ההנדסה ובפרויקטים נוספים כמו חינוך ובריאות.

מה הם היתרונות של הדפסת תלת ממד?

היתרון המיידי הינו ברור מאליו – לעומת הדפסה בדו ממד, אליה אנו כבר רגילים עשרות שנים, מדפסת תלת ממד לוקחת רעיון על הדף והופכת אותו למימוש פיזי מלא במלא שלושת הממדים. כך למעצבים, אדריכלים ומהנדסים יש את היכולת להפוך במהירות מושגים ורעיונות על הסרטוטים למודלים תלת ממדיים אמיתיים או לאבות טיפוס, בהם הם משתמשים במסגרת מחקרית או ביצועית. 

המדפסת הזו מהווה יתרון ענק למפתחים שרוצים לבחון את היצירה הראשונית שלהם בצורה מהירה וקלה מבלי לבזבז זמן ומשאבים נוספים על בניית אב- טיפוס חדש מאפס. זה מאפשר ליצרנים לייצר את המוצרים שלהם בקנה מידה גדול ובמהירות גדולה למדי. 

קנו מדפסות FDM במחירים אטרקטיביים >>>

אז מה הן יכולות לעשות?

מעצבים משתמשים במדפסות אלו על מנת ליצור במהירות מודלים ואב טיפוס של מוצרים על הנייר ולבחון אותם לפני שהם מוסיפים שיפורים ושדרוגים. מבין הדוגמאות המופלאות אותן אפשר לייצר במדפסות תלת ממד אפשר למנות פסלונים, דיוקנאות, רהיטים, תכשיטים, כלי עבודה, חצובות, צעצועים ועוד. 

גם תעשיות גדולות יותר כמו הרכב והתעופה עושות שימוש במדפסות תלת ממדיות מתקדמות ויקרות על מנת ליצור חלקים לרכבים ולמכונות שלהם. אין ספק, מדפסות התלת ממד שינו את פני העולם בכל הנוגע ליצירה של אובייקטים במהירות ובקלות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שאיבת שומן – האם זה כואב?
תהליך שאיבת שומן נעשה אצל כל מי שרוצה להיפטר ממצבורי שומן קטנים של פחות מקילו עד שלושה קילו משום...
קרא עוד »
אוק 02, 2021
מה לעשות בחקירת מצ"ח?
אם נקראתם לחקירה או שאתם עומדים בפני חקירת מצ"ח חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין צבאי בהקדם האפשרי. לעתים...
קרא עוד »
אוק 12, 2021
כל מה שצריך לדעת על תואר ראשון בחינוך מיוחד
תואר ראשון בחינוך מיוחד הוא תכנית לתואר ראשון בת ארבע שנים שמטרתה לספק לסטודנטים את הידע, הכישורים...
קרא עוד »
אפר 03, 2023