אלו סוגי עדשות מצלמה כדאי שיהיו לצלם החובב?

אלו סוגי עדשות מצלמה כדאי שיהיו לצלם החובב?

אנחנו חיים בעידן של צילום. אם פעם היינו מסתובבים עם מצלמה רק באירועים מיוחדים כמו טיולים, חוויות אקסטרים או שמחות, הרי שהיום כל אחד מאיתנו מסתובב ברגע נתון עם לפחות 2 מצלמות – הקדמית והאחורית בטלפון, ואם יש מכשירים דיגיטליים נוספים אז גם בהם – לרוב אחת או שתיים (במכשירי טאבלט, מחשבים ניידים ועוד). לפני 15 שנים כשהיינו מדברים על איכות תמונה לצלם החובב היינו מדברים על 7 או 8 מגה פיקסלים, היום במכשיר הטלפון החכם אך הפשוט ביותר יש לפחות 12 מגה פיקסל, אם לא 15 ומעלה במכשירים החדשים יותר. 

בתוך כל זה, נשאלת השאלה מה נשאר לצלם החובב לעשות כשעולם הצילום היומיומי כל כך מפותח? אך אל דאגה, כשם שהטלפונים הסלולריים התפתחו בשנים האחרונות לבלי היכר, כך גם עולם הצילום. אז מה מומלץ בתור עדשות למצלמה לצלם החובב? ובאילו מקרים בכלל כדאי להצטייד בעדשות מיוחדות למצלמה ייעודית? כל התשובות לפניכם.

מצלמות שאינן DSLR

בקטגוריה זו נמנות כל המצלמות שעדשה ייעודית אינה מתכווננת עליהן, החל ממכשירי טלפון, דרך מצלמות אינסטקס (של אינסטגרם) ועד GO PRO, כולל כמובן מצלמות מובנות וקלות משקל של המותגים המוכרים. כאן מומלץ מאד לחשוב באילו הזדמנויות נכון להשתמש בכל אחת מהמצלמות הללו, ולבדוק היטב האם הן עונות על כל הצרכים שלכם. אם אתם מעוניינים לקחת את התחביב שלכם צעד אחד קדימה, ולקבל תוצאות יפיפיות באמת – הרי שמצלמות DSLR הן אכן הבחירה הנכונה עבורכם.

אז באילו עדשות מצלמה לבחור?

הדבר שהכי חשוב להבין על עדשות מצלמה מסוג DSLR הוא שכל סוג של עדשה מתחלק לסוגי צילום שונים, ולכן קשה עד בלתי אפשרי לדרג את כולן לפי מד איכות כלשהו. אם אינכם יודעים עדיין באיזה סוג צילום אתם רוצים בדיוק להתמקד, ההמלצה הטובה ביותר היא לבחור בעדשות 50 מ"מ בעלות מפתח צמצם 1.8, כיוון שהן למעשה משלבות בין שני אלמנטים חשובים שנדיר למצוא בדרך כלל בעדשות למצלמה: צילום איכותי (גם בתנאים קשים), ומחיר מצוין יחסית לעדשות האחרות. עבור צלמים מתחילים, זוהי אפשרות מצוינת שתסייע לכם להבין ולהתמקצע לאט לאט בעולם הצילום, וממנה תוכלו להתפתח הלאה, אם וכאשר תרצו בכך.

 

כתוב/כתבי תגובה