מה כל כך מיוחד ביוקילילי

הילד שלכם חולם לנגן על גיטרה "כמו של גדולים", אבל הידיים הקטנות שלא לא מצליחות לאחוז גיטרה קלאסית סטנדרטית כדי להתנסות בנגינה מוחשית על כלי נגינה כזה. כדי שהילד לא יוותר על החלום המיוחד שלו תוכלו לרכוש לו יוקלילי כדי שהוא יוכל להתחיל לנגן על גיטרה שתתאים למידותיו, ואילו אתם תהנו מצלילי המוזיקה שהכלי מפיק ותשמחו שילדכם לא בחר ללמוד לנגן על תופים.

כדי להבין מה זה בכלל יוקלילי ומה כל כך מיוחד בכלי נגינה כזה פרט למידותיו, ריכזנו עבורכם את כל התשובות לכל השאלות על כלי מיתר מדליק זה.

מהו יוקלילי?

מדובר על כלי נגינה המשתייך לכלי המיתר, כיוון שבמראהו הוא דומה לגיטרה קלאסית וגם המיתרים שלו עשויים מניילון כמו הגיטרה הקלאסית. בשונה מגיטרה  רגילה, היוקלילי קטן מידות כך שבמבט ראשון הוא נראה כמו גיטרה צעצוע לאלו שאינם מכירים את כלי המיתר הזה. 

סוגים של יוקלילי

יוקלילי איכותי ומקורי הוא כזה שיש בו ארבעה מיתרים, וכיום ניתן למצוא 4 סוגים שונים של כלי נגינה זה:

  • סופרנו – זהו היוקלילי הבסיסי והנפוץ ביותר לנגינה עבור מתחילים, וכן גם לילדים קטנים שמתנסים לראשונה בנגינה על כלי מיתר.
  • קונצרט – יוקלילי בעל מידות מעט יותר גדולות מהסופרנו והצליל שהוא מפיק הינו עמוק וחזק יותר. 
  • טנור – סוג זה של יוקלילי גדול יותר מהסופרנו וכן גם הצלילים שהוא מפיק נשמעים חזקים ועמוקים יותר.
  • בריטון – המבנה של יוקלילי זה הוא שונה משלושת הסוגים האחרים, הן מבחינת צורת הנגינה עליו וכן דרך הכיוון של המיתרים.

מתעניינים דווקט בגיטרות חשמליות? קראו כאן >>>

מהם היתרונות של היוקלילי?

אחד מהדברים המיוחדים אצל כלי היוקלילי הוא הגודל המזערי שלו, ולכן נגינה עליו אפשרית כבר מגיל קטן. בנוסף לילדים, היוקלילי נחשב לכלי נגינה ידידותי ונוח לנגינה עבור כל אחד שרוצה להתנסות בנגינה על כלי מיתר.

כתוב/כתבי תגובה