מה חשוב לדעת לגבי בדיקות זרע

מה חשוב לדעת על בדיקת זרע

בדיקות זרע מאפשרות להעניק מידע מקיף וברור יותר בנוגע למצב ואיכות תאי הזרע של הגבר, כך שבמקרים בהם בני זוג אינם מצליחים להיכנס להיריון – הרופא ישלח את שניהם לבירור הסיבה לחוסר ההצלחה באמצעות בדיקות שונות, כאשר הבדיקות אותן הגבר יתבקש לבצע הן בדיקות זרע. בדיקות אלו מאבחנות את איכותם של תאי הזרע באמצעות בדיקת הנפח, תנועתיות, ריכוז והחומציות שלהם.

בדיקת זרע הינה תהליך פשוט ומהיר, שרובו העיקרי נעשה במעבדה אנדרולוגית המתמחה בבדיקות של מערכת הרבייה של גברים. על מנת לבצע בדיקת זרע, על הגבר לשפוך זרע אל תוך כלי דגימה סטרילי ולהעבירו את המעבדה. למרות שמדובר על הליך קצר ופשוט עבור הגבר, כדאי לדעת כמה דברים חשובים בנוגע לבדיקות זרע:

הימנעות מקיום יחסים בטרם ביצוע בדיקת זרע

בכדי להציג למעבדה את הנתונים המהימנים ביותר של תאי הזרע, חשוב להימנע מקיום יחסים יומיים עד חמישה ימים לפני ביצוע בדיקת הזרע אך לא יותר משבעה ימים. שפיכת זרע יום-יומיים לפני בדיקת הזרע תפגע בכמות הנפח של הזרע לצורך הבדיקה, ואילו הימנעות ממתן זרע מעל 7 ימים עשויה להחליש את תאי הזרע ולפגוע בתוצאות הבדיקה.

העברת הדגימה למעבדת פוריות

לאחר שפיכת הזרע בכלי הדגימה הייעודי לכך, חשוב להעביר את הכלי לבדיקת המעבדה לא יאוחר משעה מרגע מתן הזרע ללא קירור או חימום של הכלי. פגיעה בטריות של הדגימה עשויה להשפיע באופן מהותי על תהליך ואיכות הבדיקה של הזרע. 

בדיקות זרע מותרות גם לגברים דתיים

כיוון שתהליך בדיקת זרע מחייב שפיכת זרע של הגבר, קיימת הימנעות בקרב גברים דתיים לבצע בדיקות זרע כתוצאה מאיסור הלכתי של שפיכת זרע לבטלה. חשוב לדעת לגבי בדיקות זרע כי קיימות שיטות המתירות את ביצוע הבדיקה גם עבור דתיים, זאת ללא עבירה על האיסור ההלכתי.

למידע נוסף היכנסו לאתר של גבריאל המרכז לפוריות הגבר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה שונה בית אבות רגיל מבית אבות לתשושים?
כל אדם מזדקן בקצב משלו, עבור כל קשיש צריך למצוא מענה מתאים לפי מצבו הנוכחי ולפי יכולת התפקוד שלו. יש...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
חנות כינורות
חנות הכינורות היא מקום בו ניתן לרכוש כלים ואביזרים חדשים או משומשים. הם קיימים למעלה מ-100 שנה, אבל הם...
קרא עוד »
יול 14, 2022
מחפשים גרר בראשון לציון?
שירות גרירה ניתן על ידי סוג רכב מיוחד, שמתאים להובלת רכבים אל מקום מסוים וממנו. מחפשים גרר בראשון...
קרא עוד »
אוג 24, 2022