מה זה BCP ולמי זה מסייע?

מערכות עסקיות שונות נדרשות להיות זמינות בכל רגע נתון. BCP נועד להבטיח שזה אכן יקרה. נסביר מה זה BCP, למי זה מסייע ולמה זה חשוב.

המשכיות עסקית בכל רגע 

הפונקציות השונות בעסק, הן אלה הנמצאים בשימוש על ידי בעלי תפקידים ועובדים והן אלה הנמצאים בשימוש על ידי לקוחות או שותפים, נדרשות להיות זמינות בכל רגע. מבלי להיכנס לשפה טכנית עמוקה, אם נרצה לומר מה זה BCP, זה הדבר – מה שמבטיח רציפות וזמינות. כל מה שנדרש על מנת שניתן יהיה להמשיך לנהל את הפרויקטים ולבצע משימות קטנות וגדולות, הן באופן שוטף והן בנקודות מפתח מיוחדות. 

התגברות על תקלות – במהירות האפשרית 

בסביבה ממוחשבת ודיגיטלית, לא ניתן להתעלם מתקלות או נזקים שעלולים להתרחש בשל גורמים מגוונים, טעויות אנוש ועוד. לכן, על השאלה מה זה BCP ניתן לענות גם באופן נוסף. מדובר ברעיון שלוקח כלים שונים, מתוחכמים, ומשלב אותם כך שהעסק יוכל להתאושש אפילו מאסון משמעותי בהיבט הממוחשב ובמערכות המידע, והכל במהירות רבה ביותר. על רקע מאפיינים סביבתיים דינאמיים ולעיתים אפילו כאוטיים, BCP מאפשר לעסק ולארגון להתמודד הן עם הצפוי והן עם הבלתי צפוי, תוך המשך פעילות. 

בניית המשכיות עסקית מתבססת על אפיון צרכים עמוק וזיהוי מרכיבי העסק. ההמשכיות כוללת לרוב יכולות כגון גיבוי על בסיס ענן, שימוש בנתונים המגובים בשרתים מקצועיים, יכולת שחזור מידע אפקטיבית. תהליך אפיון הצרכים בנושא נעשה בסיוע אנשי מקצוע, המביאים בחשבון היבטים של רגולציה, תקנים, מהות הפעילות העסקית, בקרה ועוד. תוכנית מסודרת, מעמיקה אך גם גמישה, מאפשרת ניסוח פרוטוקולים וניהול משאבים, בצורה הטובה והמתאימה ביותר. התוצאה – יציבות והמשכיות, גם על רקע שינויים ואתגרים בלתי פוסקים. למידע נוסף בנושא מחשוב ענן

כתוב/כתבי תגובה