מה זה בדיקת חדירות?

בדיקת חדירה היא שלב מכריע בכל הערכת אבטחה. זה עוזר לארגונים לזהות נקודות תורפה וחולשות במערכות ובאפליקציות שלהם. מבחני חדירה קיבלו חשיבות בשל האיום המוגבר של התקפות סייבר והצורך להגן על ארגונים מפני איומים כאלה. בדיקות חדירה נחשבות גם לשיטות עבודה מומלצות עבור כל הארגונים, מכיוון שהיא מספקת הזדמנות לצוותי אבטחה לבדוק ולאמת את בקרות האבטחה שלהם.

בדיקות חדירה נערכות עבור תוכנות, אפליקציות אינטרנט, רשתות, מסדי נתונים, אפליקציות סלולריות, שירותי ענן, מכשירי IoT וכו'. מטרת בדיקות החדירה היא לאתר נקודות תורפה במערכת היעד שעלולות להיות מנוצלות על ידי תוקפים.

בדיקת חדירות – הערכת רמת אבטחה

בדיקת חדירות היא הערכה של אבטחת מערכת מחשוב. זוהי הערכה של החוזקות והחולשות של בקרות האבטחה של מערכת מחשבים ויעילותן במניעה, זיהוי או תגובה לניסיונות פריצות.

בדיקת חדירה מבוצעת בדרך כלל על ידי צד שלישי, כגון מומחה אבטחה או האקר מחשבים, המנסה לנצל נקודות תורפה במערכת היעד. בדיקת חדירות נועדה להעריך עד כמה רשת מאובטחת מפני התקפות סייבר על ידי ניסיון לפרוץ אליה בשיטות שונות. מטרת תהליך זה היא לא רק לזהות נקודות תורפה אלא גם לספק המלצות לתיקון עבורן. המלצות כאלה עשויות לכלול שינויים במדיניות ובנהלים הארגוניים או התקנה של יישומי תוכנה חדשים שימנעו מהתקפות כאלה להצליח בעתיד.

דבר שנחוץ לעיתים קרובות

מבחני חדירה משמשים לעתים קרובות למטרות ביקורת IT, כאשר הם מבוצעים בחברות איתן עושים עסקים או שרוצים לעשות עסקים איתן. הם יכולים לשמש גם למטרות איסוף מידע בדיקת חדירה היא פעולה של ניסיון לגשת למחשב או לרשת ללא אישור. אז קחו את הנושא הזה בחשבון ושימו לב כי אתם מבינים את החשיבותש של בדיקת חדירות. מידע נוסף באתר https://seehr.co.il/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאיזה גיל מאשרים סבסוד טיפולי הפריה חוץ גופית?
טיפולי הפריה חוץ גופית הן טכניקה שפותחה בשנות השבעים הנותנת פתרון לזוגות רבים המעוניינים להביא...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
אילו שירותים אינסטלטור חירום לא יספק לכם
קול בעבוע מים מעיר אתכם באמצע הלילה. אתם מורידים רגל מהמיטה, רגל שנייה,  אבל לא, הרגל שלכם לא נוגעת...
קרא עוד »
מאי 31, 2021
צביעת צבע על עובש זה לא הפתרון…
במקרים של עובש, הנוצר לאחר רטיבות או הצפה של הבית, לא תמיד הפתרון המיידי הוא מריחת צבע עליו אלא רצוי...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019