מה זה פרופיל גבס דקורטיבי?

פרופיל גבס דקורטיבי ידוע גם בשמו האחר – קרניז גבס. מדובר על שלד מתכתי שאליו מתחברים לוחות הגבס. הוא פופולארי מאוד בגלל העלות הנמוכה שלו ומשקלו הקל. הוא משפיע מאוד על החוזק של הקיר אליו הוא מוצמד ועל המראה האסתטי שלו. משתמשים בהם רבות לעיצוב חללים קיימים. כך, לטובת ייצור נישות, מחיצות, הנמכות תקרה, תקרה צפה ועוד. שימוש אחר בו הוא למטרות שימושיות כמו, למשל, לבניית מסגרת לניאגרה סמויה אשר מחוברת לאסלה תלויה. 

חלקי הפרופיל וההתקנה

הפרופיל מורכב, לרוב, משני חלקים. החלק הראשון הינו הניצב אשר אמור לספק תמיכה ללוח הגבס. החלק השני מורכב ממסילות שנועדו לחיבור בין הפרופיל לקיר. מעצבים רבים אוהבים להשתמש במוצר זה בגלל הגמישות הרבה בשימוש בו המאפשרת מתן פתרונות עיצוב נהדרים בחללים קטנים או באחרים רחבי ידיים. יתרונות אדירים אחרים הינם מחירו הזול, יחסית, והנוחות והמהירות בו הכול מותקן. כל אלו משפיעים לטובה על עלויות השיפוץ הנמוכות ביחס לשימוש באמצעי בנייה אחרים. ניתן למצוא פרופילים במידות שונות הנותנות מענה בכל מיני מצבים.

תהליך ההתקנה

ההתקנה נעשית על פי תכנית עיצוב של ארכיטקט או מעצב פנים. חיתוך הפרופילים יכול להיעשות במקום ללא קושי. לאחר הוספת לוחות הגבס ניתן לצבוע אותם בצבעים שונים על פי הבחירה, ניתן להתקין עליהם גופי תאורה ופריטי נוי אחרים דוגמת תמונות ועוד. לאחר ההתקנה המותאמת לתוכנית העיצוב שנקבעה ניתן לעצבם בזוויות ישרות, מעוגלות ועוד ולצבוע אותם בצבעים שונים. כך הם תורמים רבות לקו העיצוב הנבחר ותורמים ליצירת האסתטיקה הנדרשת בחלל המעוצב. מומלץ לרכוש אותם אצל יצרן בעל מוניטין אשר מיצרם עם תקינה קיימת בתחום. שירותיו כוללים ייעוץ, מחירים נוחים, הובלה ועוד. למידע בנושא תקרות אקוסטיות מתכתיות

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג חלבי ברמה גבוהה – איפה זה נמדד
הזמנה של שירות של חברת קייטרינג הוא אינו דבר פשוט בעולם שבו רמת התחרות גבוהה ויש מבחר רחב של שירותי...
קרא עוד »
אפר 22, 2020
שמלות סריג לחורף חם ונעים
החורף כבר הגיע ולמרות שהשנה הוא איחר בכמה חודשים טובים, הוא נמצא כאן היום במלוא תפארתו. אחד מהדברים...
קרא עוד »
פבר 03, 2022
מפיצי ריח טבעיים – למה הריחות הטבעיים טובים יותר?
ריח הוא מסוג הדברים שמעניקים לכל אדם את תחושת החמימות והביתיות. לכן כאשר אדם מגיע למקום מסוים, הוא...
קרא עוד »
נוב 22, 2021