מה אתם לא יודעים על סיום הש"ס

למי שעדיין זוכר, לפני שנתיים חגגו בציבור החרדי בכל העולם את סיום הש"ס. נערכו אירועים בכל רחבי העולם כאשר מדובר היה באירועים רבי רושם. הרבנים מכל גווני הקשת כיבדו את המעמדים בכל עיר ובכל מדינה מיטב אומני הזמר החסידי פיארו ושרו באירועים הללו, כאשר כולם השתתפו באירועים הללו. אז לטובת מי שלא באמת בקי בכל מה שקשור לנושא הזה של סיום הש"ס והוא לא מבין על מה ולמה ההתרגשות הגדולה, נסביר מעט על מה המדובר.

לאתר חדשות כשר >>>

הדף היומי 

הש"ס מכיל מסכתות רבות מאוד. מהן ארוכות יותר ומהן קצרות יותר. יש את המסכתות הקבועות הנלמדות בישיבות הקדושות ויש את המסכתות שאברכי הכוללים לומדים כאשר יש הרבה מסכתות שאנשים מן השורה כמעט ולא מגיעים אליהם. יש בהחלט עניין ללמוד את כל התורה כולה. בהיעדר סדר בעניין הזה הגה המהר"ם שפירא מלובלין את הרעיון הזה של לימוד הדף היומי. הוא חילק את הגמרא ללימוד של דף ליום. החישוב הזה מוביל ללימוד הש"ס כולו בסופו של דבר במחזור של שבע וחצי שנים. אנשים רבים הצטרפו בהתלהבות למיזם הזה כאשר נוסדו שיעורים קבועים בדף היומי בכל עיר ועיר ובכל שכונה. 

יש את ארגון קול הלשון שמשמיע את הדף היומי בכל יום מפי מגידי שיעורים מפורסמים ובעלי שם ויש גם את ארגון דרשו שהרים את הכפפה ומציע שיעורים משובחים ברמה גבוהה על ידי מגידי שיעורים המגישים את השיעורים בשפה רהוטה ונעימה.

קראו על הרב קנייבסקי>>>

המג"ש ר' אפרים סגל שליט"א

אחד ממגידי השיעורים בארגון דרשו הינו גיסי החשוב הרב אפרים סגל שליט"א, תלמיד חכם עצום משכמו ומעלה. רבים מתענגים על דבריו.

השבוע הוא יושב שבעה על פטירת אחותו אך הוא מיהר להכין את כל השיעורים מראש טרם ההלוויה כדי שלא יפסידו הלומדים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג חלבי לברית מילה – האם זה לגיטימי?
ברית מילה היא אחת האירועים המשמחים והמרגשים ביותר. אבל יחד עם זאת מדובר על אירוע שעלינו להתארגן אליו...
קרא עוד »
דצמ 19, 2019
3 דרכים למצוא חדרי בריחה פנויים
רציתם למצוא חדר בריחה פנוי? רוצים לקבוע תאריך למפגש קבוצתי או ליציאה עם חברים? בואו וקבלו את המידע...
קרא עוד »
דצמ 30, 2019
כמה צריכה לעלות אוניברסיטה לתינוק איכותית?
צעצועי תינוקות זה עולם. ישנם אין ספור דגמים של משחקים מסוגים שונים, במרקמים שונים, בגדלים שונים...
קרא עוד »
יונ 14, 2021