מה שונה בית אבות רגיל מבית אבות לתשושים?

כל אדם מזדקן בקצב משלו, עבור כל קשיש צריך למצוא מענה מתאים לפי מצבו הנוכחי ולפי יכולת התפקוד שלו. יש להבחין בין בית אבות רגיל לבין בית אבות לתשושים. בעוד בית אבות רגיל נועד לספק מענה לקשישים שהמצב המנטלי שלהם תקין ומבחינה שכלית הם מתפקדים, אך גופם הזדקן והם אינם יכולים לנהל את החיים בכוחות עצמם, הרי בית אבות לתשושים נועדו לתת מענה בטוח ומגן עבור קשישים תשושים, קשישים כאלו שסובלים מירידה קוגניטיבית ברמה שמשפיעה על היכולת שלהם להגן על עצמם.

מחפשים בתי אבות בפתח תקווה? צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם >>

השגחה רציפה בבית אבות לתשושים

היות וקשיש שמוגדר כתשוש אינו מסוגל להגן על עצמו, והוא עלול להכניס את עצמו לסכנה קיים בבית אבות לעצמאים תשושים מענה סביב לשעות והגנה מקסימלית לכל אורך שעות היממה. זאת כדי לספק הגנה מקסימלית לקשישים ולמנוע מצב בו קשיש מכניס את עצמו למצב סכנה ומזיק לעצמו. אמנם השמירה ההדוקה עשויה להיות מגבילה ולא לגמרי נעימה, אך אם הקשיש אכן נמצא במצב של תשישות אין מנוס כי אם לספק לו את מלוא ההגנה הנחוצה לו. כך ניתן לשמור על החיים שלו ולמנוע ממנו סכנות מסוגים שונים.

היות וקשיש תשוש זקוק להגנה רציפה חובה לבחור עבורו מוסד מתאים. בית האבות לתשושים חייב להיות מקצועי מאוד וגם הביטחון שהוא מספק חייב להיות במעטפת מלאה ומגוננת ביותר, זאת כדי להבטיח את שלום הקשישים באופן מקסימלי. בית אבות לתשושים יעניק לכל אחד מהשוכנים בצילו מענה מקסימלי שכולל מגורים בסביבה בטוחה, ליווי רפואי ופעילויות מתאימות על מנת למנוע התדרדרות ולשמור על היכולות הקיימות של הקשיש. התועלת של אלו מרובה והם משפרים את שגרת החיים של הקשיש. 

כתוב/כתבי תגובה