מאיזה גיל מאשרים סבסוד טיפולי הפריה חוץ גופית?

מאיזה גיל מאשרים סבסוד טיפולי הפריה חוץ גופית?

טיפולי הפריה חוץ גופית הן טכניקה שפותחה בשנות השבעים הנותנת פתרון לזוגות רבים המעוניינים להביא ילדים לעולם אך אינם יכולים או אינם מצליחים מסיבות כאלה ואחרות לעשות זאת בדרך הטבעית והרגילה. סיבות אפשריות הן סיבות רפואיות כמו נשים שהחצוצרות שלהן חסומות או שאין להן חצוצרות והזרע של הגבר לא מצליח להפרות את הביציות בתוך הגוף. אך בעיות פריון יכולות לנבוע גם ממניעים רגשיים או מנטליים ולמעשה כשלושים אחוזים ממקרי הזוגות הניגשים לטיפולי פריון מגיעים מסיבות כאלה המוגדרות כבעיות ללא קשר רפואי.

סבסוד הפריה חוץ גופית בישראל

מדינת ישראל היא היחידה בעולם המממנת במסגרת טיפולי פוריות כאלה ואחרים, מספר גדול של מחזורי טיפול. על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי ישנו סבסוד עבור טיפולי הפריה חוץ גופית במסגרת סל הבריאות במקרים בהם המבקש עומד בתנאים שנקבעו, התנאים נועדו להבטיח שקבלת הסבסוד תהיה רק עבור מי שזקוק לו ביותר, אחד התנאים הוא שלבני הזוג אין ילדים משותפים מהנישואים (גם אם יש לאחד מבני הזוג ילד מנישואים קודמים אין זה גורע מזכותו לילד משותף) או אישה ללא ילדים המעוניינת להקים משפחה 'חד הורית' או ללדת ילדים מזרע של גבר שהוא אינו בן זוגה. הזכאות קיימת גם במקרה שההיריון נעשה באמצעות פונדקאות.

גיל האשה שעבורו ניתן סבסוד להפריה חוץ גופית בישראל

אחד התנאים הנדרשים לסבסוד עבור הפריה חוץ גופית במסגרת סל התרופות הוא גילה של האשה, על גיל האשה שבביצותיה נעשה הטיפול להיות בין 18 ל – 45 (לא כולל). אך במקרה של תרומת ביציות (האשה מקבלת תרומה אנונימית של ביציות מתורמת העושה זאת שלא למטרת רווח) יינתן הסבסוד לטיפול עד גיל מאוחר יותר של 54. למידע בנושא הקפאת ביציות

כתוב/כתבי תגובה