מה בעצם עושה בודק שכר

אחד התפקידים החשובים ביותר בתחום הנהלת חשבונות הוא בודק שכר. מדובר על איש מקצוע שקיבל את הרישיון שלו דרך משרד העבודה והרווחה ותפקידו לוודא שהעובדים בעסק מקבלים את השכר ואת התנאים שלהם בדיוק כפי שהחוק מחייב את המעסיק לתת להם וכפי שהוא בעצמו התחייב על פי החוזה שלהם.

בעיקרון, כל מעסיק יכול לטעון שהוא בעצמו בודק האם העובד מקבל את שכר על פי חוק. אך מאחר והמדינה רוצה למנוע מצב שהעובדים, בוודאי החלשים שבהם, ייפגעו ולא יקבלו את התנאים שלהם, אזי שהיא מחייבת חברות ועסקים להיעזר בשירותיהם של בודקי שכר בצורה כזו או אחרת.

נשאלת השאלה מה עושה בודק שכרהרעיון הוא שבודק שכר יבחן היטב את התלוש של כל עובד ויוודא שאכן הוא מקבל את משכורתו, אך לא פחות חשוב את כל התגמולים הנדרשים, בין אם זה לקופת פנסייה, קרן השתלמות, קופת גמל, וכן הכספים שאמורים להיות מועברים לביטוח לאומי ומס הכנסה.

למה בעצם נדרשים לשירותיו

ראשית, לא כל אחד יודע בדיוק מה וכמה אמורים להעביר ולכן הדבר הנכון לעשות זה לפנות אל בודק שכר מוסמך מומחה שיוכל לבצע את העבודה.

שנית, אם מדובר על עסק שיש בו עשרות ומאות עובדים, אם לא יותר מכך, אזי שהמעסיק לבדו לא יכול לבצע את הדבר אלא הוא זקוק לאיש מקצוע שמתמחה בכך.

שלישית, כאשר ממנים איש מקצוע חיצוני או איש מקצוע שמתמחה בתחום, מונעים ברמת וודאות די גבוהה את הסיכוי לטעויות, מה שכמובן יכול למנוע בעיות קשות מול רשויות המדינה לאחר מכן. זה יכול רק לעזור בעבודה מול הגורמים השונים שמתעסקים בתחום ומטפלים בכך. בסופו של דבר זה ישרת את העסק וכמובן את העובדים שלו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד תבחרו את תאורת הלד הטובה ביותר לתעשייה?
נורות לד הן לחלוטין הנורות של העשור האחרון ונדמה כי הן מתחילות לצוץ בכל מקום וכי הן מתאימות בכל מקום...
קרא עוד »
אוק 06, 2019
איך להתנהג כשהרכב עושה בעיות בכביש מהיר
קורה לא פעם באמצע נסיעה כאשר המכונית מתחילה לעשות בעיות. אם זה מצבר שמאותת על תקלה ואם זה מד הדלק...
קרא עוד »
יול 29, 2019
אוכל לחתולים – מתי תדעו שהאוכל לא מתאים לחתול שלכם
זו הפעם הראשונה בחייכם שבה החלטתם לאמץ חתול? מעולם לא נכנסה אליכם הביתה חיית מחמד ואתם לא ממש יודעים...
קרא עוד »
דצמ 19, 2021