בעלי אזרחות אמריקאית? חשוב שתדעו מה זה FATCA

בעלי אזרחות אמריקאית? חשוב שתדעו מה זה FATCA

אם אתם בעלי אזרחות אמריקאית חשוב מאוד שתדעו מה זה FATCA. אזרחות אמריקאית כוללת הרבה מאוד זכויות אך יחד עם זאת גם כוללת חובות. אי ידיעה אינה פוטרת איש מהצורך למלא אחר החוק האמריקאי.

 

אזרחים אמריקאים מתגוררים בישראל מחויבים במספר נושאים תחת ה- FATCA וחשוב מאוד שיהיה לצידם גורם מקצועי שיוביל את התהליך, ויהיה חלק מחברה מנוסה בעלת תודעת שירות גבוהה.

 

מספר חובות שקריטי למלא אחריהם

 

חובת דיווח – הכנסות, כאשר כל אזרח אמריקאי החי בישראל חייב בדיווח שנתי.

 

חובת דיווח – חשבונות בנקים ופיננסים. כל אזרח אמריקאי החי בישראל ומחזיק חשבונות פיננסים כמו בנקים או חשבון השקעות או קרן פנסיה חייב בהגשת דוח מיוחד לרשויות להלבנת הון בארצות הברית כל שנה זאת כאשר הסכומים הוא מחזיק בחשבונות אלה עולים על 10,000 דולר.

 

חובת דיווח – חשבונות עם "הרבה" כסף הם חשבונות שיש בהם מעל 200,000 דולר.

 

חובת דיווח – זיקה חברה ישראלית – כל אזרח אמריקאי שיש לו מעל 10% בחברה הישראלית או שהוא מנכל או סמנכ"ל.

 

ייעוץ מקצועי

לאחר שקראתם את הדברים הנ"ל אתם מבינים שחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי מחברה מנוסה ומובילה בתחום. אתם חייבים צוות שילווה אותכם בתוך הבירוקרטיה האמריקאית ויאפשר לכם ליצור את מערכת היחסים הנכונה עם רשויות המס שם. ככל שלא דיווחתם בעבר, חשוב שתבדקו עם היועץ שתבחרו כיצד ניתן לסדר את הדברים. בין היתר קיימת תוכנית הנקראת גילוי מרצון אשר יכולה להביא דברים על פתרונם במידה רבה.

 

הגשת הדוחות

הגשת הדוחות באופן הנכון, המדויק והמתאים ביותר לדרישות החוק ולמקרה שלכם הינה קריטית בהצלחה של התהליך מול רשויות המס האמריקאיות.

כתוב/כתבי תגובה