טיול לקולומביה – המדריך המלא

טיול לקולמוביה

מעבר למפרץ פנמה המחבר בין אמריקה הצפונית לדרומית, נמצאות מדינות דרום אמריקה והצפונית שבהם היא קולומביה. תושבי קולומביה הם שבטי ילידים שנדדו ממרכז אמריקה לדרומה והתיישבו בקולומביה. קולומביה היא לא רק סיפור של תרבויות עתיקות אלא גם של מאבקי כוחות פוליטיים ומלחמות בין קרטלי סמים. 

מתכננים טיולים בעולם? דברו עם המומחים שלנו >>>

מה רואים בקולומביה?

המדינה הסבוכה בג'ונגלים טרופיים מצד אחד וחופים יפהפיים מצד שני היא נוף מושלם לסערה המתחוללת בתוכה ולמאבקים של קרטלי הסמים. תושבי המקום הם אינדיאנים שירדו ממרכז אמריקה, מהגרים מספרד, עבדים אפריקאים שיובאו מהקולוניות האירופיות באפריקה, וצאצאיהם שהם בני תערובת של אלה באלה. 

קולומביה משמרת את מסורות כל תושביה וחוגגת את מגוון התרבויות בחגיגות ובקרנבלים רבים. במדינה זו רכסי הרים לצד שפלה ומישורים. קולומביה נהנית מחופים לאורך הים הקריבי בצד הצפוני ובמערב האוקיינוס השקט. הג'ונגלים מאכלסים בתוכם צמחיה, בעלי חיים ובעלי כנף ממינים שונים ונדירים. 

טיול בקולומביה

קולומביה איננה ארץ בטוחה למטיילים בה. כאן פועלות קבוצות גרילה ומלחמות סמים ולא פעם תיירים מוצאים את עצמם באירועי חטיפות. מומלץ לטייל בקבוצות מאורגנות או לבקר באזורי תיירות ומרכזי ערים בלבד. הימנעו מלהגיע לאזור האנדים והעדיפו טיסות על נסיעות ארוכות העלולות להמשך לתוך הלילה. 

מעבר לנאמר על הסכנות בדרכים, ישראלים אינם נדרשים לאשרת כניסה לקולומביה, רצוי לברר בלשכת הבריאות בנוגע לחיסונים הנדרשים וטיול לקולומביה נוח במשך כל השנה. 

אל תפספסו

קולומביה משלבת בתוכה יערות גשם ירוקים, אתרי מורשת תרבויות עתיקות, חופים מופלאים, מושבות קולוניאליות, סיפורי סמים ופוליטיקה מסועפת. אל תוותרו על ביקור בעיר הבירה בוגוטה, בקרטחנה שהוגדרה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, קאלי הנחשבת לבירת הסלסה והעיר הלבנה, פופאיאן, הנמצאת מדרום לה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תכנסו לבת מצווה שלכן בסטייל
תכנון והפקה לבת מצווה נמשך חודשים רבים וכולל אין ספור הצעות ואפשרויות כדי ליצור ערב מדהים ומיוחד. אחד...
קרא עוד »
אוק 23, 2019
בימבה לפעוטות – כי אין ילדות בלי בימבה!
בימבה היא דרך נהדרת לעודד את הפעוטות לעשות פעילות ספורטיבית וכך בעצם לגרום להם להזיז את הגוף שלהם...
קרא עוד »
ספט 01, 2022
אילו כלי נגינה כדאי לקנות לילדים קטנים?
חינוך מוסיקלי צריך להתחיל בגיל צעיר ככל האפשר. פעוטות אוהבים צלילים והם נמשכים לכלים שיוצרים אותם....
קרא עוד »
יונ 20, 2021