טיפול בדום נשימה בשינה

דום נשימה בשינה הוא מצב שכיח שגורם להפסקת נשימה לפרקי זמן קצרים בזמן שהם ישנים. כאשר זה קורה, הגוף מתחיל לשחרר אדרנלין וקורטיזול, שעלולים להוביל ליתר לחץ דם, מחלות לב ושבץ מוחי.

הטיפול הנפוץ ביותר לדום נשימה בשינה הוא מכונת CPAP. למכשיר זה יש משאבת אוויר הדוחפת אוויר לתוך האף או הפה של האדם עם דום נשימה בשינה כדי שיוכל לנשום בקלות רבה יותר. ישנם גם טיפולים אחרים כמו ניתוח או מכשירי שיניים בהם ניתן להשתמש במקרים מסוימים.

דום נשימה בשינה הוא מצב המשפיע על איכות השינה. זה נגרם על ידי חסימה של דרכי הנשימה בגרון או באף. מצב זה בדרך כלל אינו מסכן חיים וניתן לטפל בו באמצעות תרופות, ניתוחים או רק על ידי שינוי אורח החיים.

איך משתמשים בדום נשימה? 

טיפול בדום נשימה בשינה תלוי בחומרת המחלה. במקרים קלים, זה עשוי להספיק לבצע כמה שינויים באורח החיים כמו הפסקת עישון וירידה במשקל. במקרים בינוניים, ישנן מספר אפשרויות לטיפול כגון ניתוח או טיפול CPAP הכולל חבישת מסיכה בלילה בזמן שינה עם משאבת אוויר מחוברת אליה.

במקרים חמורים, מטופלים עשויים להזדקק לניתוח להסרת עודפי רקמה מהגרון או האף שלהם שגורם לחסימה.

דום נשימה בשינה הוא מצב המתרחש כאשר דרכי הנשימה נסגרות או נחסמות במהלך השינה. האדם עלול לחוות הפסקות נשימה, נחירות ואפיזודות של חנק. דום נשימה בשינה יכול להוביל למספר בעיות בריאותיות כרוניות.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של דום נשימה בשינה: דום נשימה בשינה מרכזי, דום נשימה חסימתי בשינה ודום נשימה מורכב בשינה. דום נשימה מרכזי בשינה נגרם ממחסור בחמצן במוח, בעוד דום נשימה חסימתי בשינה מתרחש כאשר שרירי הגרון נרגעים וחוסמים את דרכי הנשימה. דום נשימה מורכב בשינה הוא שילוב של סוגים מרכזיים וחסימתיים כאחד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בני ינאי
בני ינאי נחשב לאחד האנשים המוכרים והמשפיעים ביותר בארץ. מדובר על אדם שנולד ב- 18 במאי בשנת 1971, ומאז הוא...
קרא עוד »
יונ 03, 2020
פרוייקט רחף – מהו ומה חשוב לדעת עליו
פרויקט רחף הוא פרויקט מגורים בחיפה שמבוסס על תמ"א 38. הפרויקט נמצא בשכונת בת גלים בחיפה. אז איך תגלו...
קרא עוד »
ספט 08, 2023
מתי יהיה חובה להנפיק ויזת ETIAS לאירופה?
גם אתם נהניתם עד היום מטיולים למדינות אירופה? אז זהו שהחגיגות עומדות להסתיים בשנת 2021. העובדה שיש...
קרא עוד »
אוק 25, 2020