מה הקשר בין טרמפולינה לבין הפרעות קשב?

מה הקשר בין טרמפולינה לבין הפרעות קשב?

הפרעת קשב וריכוז נחשבת לאחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם ושכיחות בעיקר אצל ילדים. מעריכים כי בסביבות 10% מילדים בגילאי בית הספר סובלים ברמה כזו או אחרת מהפרעה זו. הם לרוב מאופיינים בחוסר שקט, תזוזה רבה ואי היכולת להתרכז במטלות הדורשות התמקדות וריכוז כמו לדוגמא לשבת וללמוד בכיתה. לרוב, ילדים אלו מקבלים טיפול תרופתי כשהמפורסם שבהם הוא הריטלין, המעורר את החלקים במוח שמסייעים לילד לשפר את יכולות הריכוז לפרק זמן מסוים. ואמנם הורים רבים מאמינים כי ישנם אלטרנטיבות טבעיות וטובות יותר שיכולות לסייע לילדים להתמודד עם הלקות. למשל, קפיצה ומשחק בטרמפולינה מלבנית.

טרמפולינה – הנאה צרופה עם יתרונות רפואיים


קפיצה על טרמפולינה גדולה יכולה להיות משחק משעשע ומהנה עבור ילדים ומבוגרים כאחד, אך יכולה לשמש גם ככלי טיפולי וכדבר שיכול לשפר את התפקוד של מי שסובל מהפרעות קשב וריכוז. כאמור, ילדים אלו לא יכולים לעמוד במקום אחד וכל הזמן הם חושבים על איך לפרוק את האנרגיות שלהם בצורה מתפרצת, כמו ריצה, השתוללות ותנועות מתפרצות. קפיצה על טרמפולינה בהחלט יכולה לספק את המענה לצורך זה, עם יתרונות חיוניים לצידה. בקפיצה על טרמפולינה, מלבד הכיף וההנאה המופקים מהפעילות הפיזית, הגוף משחרר הורמונים חיוניים התורמים לשיפור תפקודים קוגניטיביים כמו חשיבה, ריכוז וכמובן מצב הרוח. מחקרים מצביעים על כך שהורמונים אלו גם מסייעים לשינה טובה ובריאה יותר, ומטפלים ממליצים להורים לתת לילדיהם לקפוץ מספר פעמים ביום, כשהאחרונה שבהם תהיה סמוך לפני שעת השינה.

הטרמפולינה כאמצעי עזר אצל מטפלים

טרמפולינות הן כלי טיפולי שנמצא לא מעט גם אצל מטפלים שונים. מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, מרפאים בתנועה ואחרים רוכשים עבור הקליניקות שלהם טרמפולינות שמשמשות כחלק מן הטיפול ההוליסטי שמקבלים הילדים והמבוגרים המטופלים אצלכם. הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז ישקלו להציע לילדיהם קפיצה על טרמפולינה בחצר הבית או במסגרת טיפולית מתאימה.

כתוב/כתבי תגובה