טונרים למדפסות – מתי צריך להחליף טונר למדפסת?

טונרים למדפסות – מתי צריך להחליף טונר למדפסת?

מחירים של טונרים למדפסות חשוב לבדוק טרם קניית המדפסת. כאשר טונר הדיו נגמר לא ניתן להשתמש במדפסת עד לשלב בו נזמין אחד חדש. תמיד כדאי להחזיק בבית או במשרד עוד טונר אחד מלא לפחות. שימו לב לעלויות של הטונרים ותרכיבו לעצמכם בהתאם עסקה משתלמת.

מתי נחליף את הדיו?

נצליח לזהות שמועד ההחלפה מתקרב כאשר איכות ההדפסה יורדת. לרוב, המדפסת תדפיס בצבעים חלשים ופחות מדויקים כאשר הטונר כבר כמעט ריק. בחלק מהמדפסות קיימת נורה שמסמלת את כמות הדיו בטונר. כדאי למהר להזמין טונר חדש מיד כאשר הנורה נדלקת. רוב הספקים מציעים הנחות ברכישת מספר טונרים כך שכדאי להזמין 2-3 טונרים בכל פעם. 

כדאי לדעת שישנם מקרים בהם מופיעים סימנים של טונר ריק מדיו למרות שהמכל עדיין מלא. אם החלפתם לא מזמן את הטונר ולא בצעתם הדפסות רבות, כדאי לבדוק האם ישנה התייבשות של השכבה העליונה או סתימה במדפסת. במדפסות החדישות קיימת אופציה לניקוי של ראשי הדיו בלחיצת כפתור. לפני שאתם ממהרים להחליף את הטונר נסו לבצע את פעולת הניקוי בכדי להאריך ככל האפשר את תקופת השימוש בטונר. 

החלפת טונר במדפסת לייזר

מדפסות לייזר כוללות 4 טונרים גדולים : שחור, אדום, צהוב, כחול. צבעי הבסיס הללו מאפשרים הדפסה צבעונית. הנורה שמתריעה על צורך בהחלפת דיו למדפסת נדלקת כאשר אחד הטונרים ריק. ההחלפה עצמה פשוטה וניתנת לביצוע עצמאי. כל שעליכם לעשות הוא לאתר את הכפתור שפותח את החלק הקדמי במדפסת, ללחוץ בעדינות על הקליפס שמחזיק את הטונר, לשלוף את הטונר הנוכחי ולהכניס במקומו את החדש. אם רכשתם טונרים מקוריים ההחלפה צפויה להיות פשוטה ומהירה. במקרה של טונרים חלופיים ייתכן קושי בהכנסת הטונר אל המדפסת.

כתוב/כתבי תגובה