זאת הסיבה שבגללה ילדים סובלים יותר מכאבי אוזניים

זאת הסיבה שבגללה ילדים סובלים יותר מכאבי אוזניים

מי שחווה בחייו כאבי אוזניים, יודע שזהו בין הכאבים הנוראיים ביותר שקיימים בגוף. אם חוויתם כאבי אוזניים בילדותכם, אתם ודאי זוכרים כאבים נוראיים עד כמעט בלתי נסבלים. זהו דבר ידוע שילדים רגישים יותר לכאבי אוזניים וכי דלקות אוזניים אצל ילדים הם דבר די נפוץ, קראו עוד כאן

אם זה דבר כל כך ידוע, מה בעצם גורם לכך שילדים סובלים יותר מכאבי אוזניים?

אם נחשוב על זה לרגע, הרי שילדים הם רגישים יותר לכל דבר גם ככה. אנחנו מגינים עליהם מקור, מחום, מרוע, מכאב ומכל דבר שעשוי להרע להם. אך כאשר תוקפים אותם כאבי אוזניים, כמעט ובלתי אפשרי לעזור להם למעט לנסות ואלחש את כאבם עם סירופים שונים. 

כשזה מגיע לאוזניים ולכאבי אוזניים, הדבר אינו שונה ברגישות שלו כשמדובר בילדים. כל מערכת האף אוזן גרון שלהם קטנה יותר, רגישה יותר לכל הפרעה חיצונית וכן עדיין נמצאת בתהליך התפתחותי. יחד עם זאת, גם במערכת אף אוזן גרון תקינה יכולות להופיע דלקות. 

דלקות אלו יכולות להיגרם בעקבות נוזלים שהצטברו מאחורי עור התוף, דלקת במרכז האוזן או בתעלת האוזן. ילדים מתחת לגיל 5 בסיכון גבוה יותר לדלקות אוזניים בעיקר לאחר התקררות או שפעת שפשוט המירו עצמן לדלקת באוזן. 

קחו בחשבון שכאבי אוזניים לא מופיעים יש מאין ויתכן כי מתחבא מתחת לכאב משהו גדול יותר. עם זאת, אל תרוצו ישר לרופא אם הילדים שלכם מתלוננים על כאבי אוזניים. נסו קודם את הדרכים בהם אתם יכולים לעזור להם מהבית. אם אתם רואים שלא חל כל שיפור ביחס הכאב, פנו לרופא לאבחון.

ילדים רבים חווים במהלך חייהם כאבי אוזניים עקב הסיבות שמנינו כאן ונאלצים לתקופה מסוימת לבקר אצל רופא אף אוזן גרון כל כמה שבועות בכדי לנקות את האוזן עקב ניקוז לא תקין של התעלות. אצל רוב הילדים כאבי האוזניים עוברים עם ההתבגרות. 

לסיכום,

ישנם ילדים שנאלצים להתמודד עם כאבי האוזניים באופן חוזר שמפר את ההנאה מחיי היומיום. ניתן לטפל בכאבים האלו, כל נושא לגופו, אך בעיקר חשוב לדעת שזה עובר, ראו באתר https://drk.co.il/

כתוב/כתבי תגובה