מזג האוויר בבאר שבע

באר שבע היא בירת הנגב. הייחודיות של מדינת ישראל היא בעובדה כי מדובר על שטח אדמה קטן באופן יחסי, בו אנחנו יכולים למצוא מגוון גדול יחסית של מאפייני אקלים. במקרה הזה, של באר שבע, אנחנו מדברים על בירת הנגב. הנגב כולו הוא מדבר השייך לרצועת המדבריות העולמית שמאפיינת את החלק שחובק את קו האמצע של כדור הארץ. מדובר על האיזורים הקרובים יותר לחשיפה של השמש, מכאן שהשטחים הללו, הנגב כולו ובאר שבע בניהם, אלו חלקים שמקבלים מעט מאוד גשם, ממטרים ספורים בשנה.

לאורך רוב חודשי השנה מזג האוויר בבאר שבע הוא חם במיוחד כאשר ישנם הבדלים חדים בין היום ובין הלילה. 

מדוע הלילה במדבר קר כל כך

המדבר הוא אזור נטול משקעים. ממוצע המשקעים בחודש ינואר, לצורך העניין, עומד על 50 מ"מ של משקעים בלבד. לא רק זה, אלא שהמדבר נטול עננים בדרך כלל, מה שמשנה באופן דרמטי את הטמפרטורה בין היום ובין הלילה. אנחנו אומרים את זה משום שבהחלט אפשר להגיד שבבאר שבע כמות המשקעים נמוכה באופן יחסי, אבל מידות הקור שנמדדות בעיר יכולות להיות נמוכות מאוד. בחודשי החורף הטמפרטורה הממוצעת עומדת על שש מעלות בשעות הלילה. זאת משום שבאר שבע ממוקמת על מה שאנחנו קוראים לו 'הר הנגב', כלומר, הנגב הגבוה, בו עדיין קר גם אם אין משקעים רבים. 

באר שבע בחודשי הקיץ

בחודשי הקיץ באר שבע בהחלט יכולה להיות עיר חמה למדי. בימי הקיץ החמים, בשעות הצהריים, הטמפרטורה הממוצעת עומדת על מעל שלושים ושניים מעלות וכמובן, בימים מסוימים, גם המספר הזה יכול לעלות באופן משמעותי. כך או אחרת, ההמלצה הטובה ביותר למבקר בבאר שבע זה להביא מספר אפשרויות שיתנו מענה טוב לכל מצב.

>אולי יעניין אתכם גם תחזית מזג האוויר בישראל

כתוב/כתבי תגובה