הגורמים שמקשיים בלימודים לילדים

הגורמים שמקשיים בלימודים לילדים

מערכת החינוך מגדירה ומסדרת את התכנים הנלמדים בכל שכבה ובכל כיתת לימוד. יש את הדברים הקבועים ואת היחידות הקבועות וכולם יודעים שזה מה שהילד אמור ללמוד בכל שנת לימודים.
אך מה לעשות שלא תמיד זה יכול לעבוד כך ולא כל התלמידים מסוגלים ללמוד בצורה שבלונית בדיוק כמו כולם? בכל כיתה יש לנו את הילדים הכישרוניים שיודעים הכול מהר ומיד ומנגד יש את אלו אשר מתקשים להבין והם לא ממש מצליחים לקלוט את החומרים הנלמדים.

אז נכון שהרוב כן מסתדר עם החומר הנלמד וזוהי הסיבה שתוכנית הלימודים שנקבעה היא אכן זו כפי שהיא. אך בכל זאת, מה אפשר לעשות עם הילדים המתקשים מה בעצם גורם להם להתקשות בחומרים מאשר לכאורה מותאמים לרמה השכלית שלהם, לרמה הלימודית וכמובן גם לרמת המשכל?

קשיי למידה – היום יש לזה שם

כולנו יודעים כי הדור שלנו הוא דור של אבחונים. לכל דבר יש היום שם ולכל בעיה ישנה הגדרה ברורה. אם לפני שנים ידעו להגיד כי ילד שאינו מסוגל לשבת וללמוד כמו כולם הוא ילד מופרע או ילד רע הרי שהיום כבר מבינים שמדובר בעוול של ממש להגדיר כך ילד שסובל. כן, כן. כיום מבינים כי ילד שלא מצלי ללמוד כמו כולם הוא פשוט ילד שסובל מבעיה כלשהי. לעיתם מדובר בבעיה של קשב וריכוז לפעמים זוהי רק בעיה של קשב. יש בכאלה שסובלים מדיסלקציה ויש אשר סובלים מדיסקלקוליה ובקיצור, מדובר בבעיות שיש להם שם. בעיות אמיתיות שיש להם גם טיפול.

מה עושים עם קשיי הלמידה?

על מנת לטפל בקשיי הלמידה צריך דבר ראשון לערוך אבחון לילד. אבחון אמור להתבצע בצורה מקצועית עם כלים של איש מקצוע שמכיר את התחום ויודע אך וכיצד לערוך את האבחון בצורה הנכונה. לאחר שעורכים את האבחון מתאימים את הטיפול הנכון בהתאם לבעיה אשר ממנה סובל הילד. ברוב רובם של המקרים זה יהיה תרופה ממשפחת ריטלין, קונצרטה וכן הלאה. התרופות הללו אשר מאזנות את המצב הבעייתי הנובע בחומרים השונים המופרשים במוח.
מוזמנים לפנות אל 'אקשיבה' – שאלות ותשובות על התהיות והבעיות בחיים:
https://www.akshiva.co.il/

 

כתוב/כתבי תגובה