ההבדלים בין טיפול בצרבת לטיפול ברפלוקס

ההבדלים בין טיפול בצרבת לטיפול ברפלוקס

אנשים רבים בעולם המערבי סובלים מתופעת הצרבת. התופעה מתחילה בדרך כלל בגיל 30, ואינה מאפיינת מין מסוים. רוב האנשים בוחרים לפנות לרופא שלהם, על מנת שירשום להם כדורים מיוחדים שמטפלים בבעיה. אך למעשה, כדורים אלו מטפלים רק בסימפטומים, ואילו הבעיה נשארת וממשיכה להתפתח. צרבת מאופיינת בתור תחושת צריבה העולה מהקיבה לכיוון בית החזה או מפתח הלב. ישנם אנשים שכתוצאה מהצרבת סובלים מכאבי גרון, תחושה של משהו שתקוע להם בגרון, בחילות, תחושת רעב תמידית, צריבה באוזניים, סינוסיטיס ועוד. הגורמים לצרבת הינם חומציות יתר בקיבה ובדם או רגישות למזון מסוים. כמו כן, מצב נפשי כגון סטרס ממושך, יכול להוות גורם לתופעה. אנשים רבים הסובלים מקיומו של החיידק הליקובקטר פילורי, סובלים מצרבות תמידיות.

טיפול בצרבת או טיפול ברפלוקס – כל מה שאתם חייבים לדעת

לעומת הצרבת, רפלוקס הינו מצב שבו חומצה שמקורה מהקיבה זורמת חזרה אל הוושט, דבר שגורם להופעת צרבות או דלקת של הוושט. בשני המקרים האלו, הרפואה המערבית מציעה כדורים שונים המשמשים לצורך הורדת החומציות. במידה והתגלתה נוכחותו של חיידק הליקובקטר, הרפואה הקונבנציונאלית משלבת בין אנטיביוטיקה לבין כדורים להורדת החומציות. במידה והשסתום של הוושט נפגע, ניתן לנתח כדי להחזיר את פעילותו התקינה.

מצד שני, מי שמעדיף לחסוך לגוף שלו את כל הכימיקליים, מוזמן להתנסות בטיפול טבעי יותר. שמירה על תזונה נכונה למשל, יכולה לחולל פלאים גם במקרים של צרבת וגם במקרים של רפלוקס. כמו כן, יש צורך להיעזר בתוספי תזונה וצמחי מרפא, המסוגלים להוריד את החומציות בקיבה בצורה טבעית יותר. נטורופתית שמתמחה בתחום, תוכל להתאים לכם את צמחי המרפא האידיאליים ביותר, בהתאם למצב שלכם. כמו כן, חשוב להוריד את רמת הסטרס בחיים, להימנע מארוחות גדולות וכבדות, להימנע משתיית מים בזמן הארוחה וכדומה.

לסיכום, ישנו הבדל בין טיפול ברפלוקס לבין טיפול בצרבת, כאשר השלב הראשוני הוא כמובן אבחון מקצועי של המצב. לאחר מכן, מטפל מקצועי ומיומן יידע לכוון את המטופל לעבר התזונה שהכי נכונה עבורו ולעבר צמחי המרפא שהכי יתאימו למצב הבריאותי שלו.

כתוב/כתבי תגובה