הנוקמים – הרבה יותר מסרטים

עולם הקולנוע השתנה לגמרי עם השנים. אם בעבר, היה נהוג להוציא סרט לאקרנים, וכל מי שהשקיע בו היה יכול להרוויח ממכירת כרטיסים ולאחר מכן ממכירתו לערוצי טלוויזיה לצורך שידור לקהל הרחב, הרי שאמצע שנות השבעים בערך, נוספו דרכים נוספות בעזרתן אפשר להרוויח מסרטי קולנוע, זאת על ידי מכירת מוצרים הקשורים לסרט. 

עם השנים, העולם הזה השתנה בצורות נוספות, למשל, על ידי יצירת סרטי המשך המבוססים על הסרט הראשון. אחד השינויים המשמעותיים הקושרים במובנים מסוימים את שני הדברים שהצגנו עד עכשיו, התרחש בעשור האחרון עם יצירת היקום של מארוול ובמרכזו סדרת הסרטים "הנוקמים". 

חברת מארוול היא חברה אשר אחראית על סדרות הקומיקס הגדולות ביותר בארצות הברית בעשרות השנים האחרונות. ביניהן, סדרות ספיידרמן, קפטן אמריקה, ת'ור ועוד. במהלך השנים נעשו ניסיונות להפוך סדרות אלו לסרטי קולנוע, אך בלי קשר אחד לשני. בשנת 2012 הכל השתנה. 

מה זה הנוקמים ואיזה שינוי הוא יצר בקולנוע?

סדרת הנוקמים שהחלה בסרט הראשון בשנת 2012 בקולנוע, יצרה למעשה את היקום של מארוול, הכולל מספר גיבורי על שהתאגדו ביחד להציל את העולם. במשך השנים מאז, החברה הפיקה גם סרטי המשך לנוקמים (עד היום יצאו ארבעה סרטים ואמורים לצאת עוד שניים בשנת 2025), וכן סדרות סרטים לכל דמות ודמות בנפרד. בנוסף  לכך, החברה מפיקה שורה ארוכה של סדרות טלוויזיה המבוססות על דמויות שונות. למעשה כמעט כל דמות שמופיעה בחוברות הקומיקס השונות, זכתה לסדרה ו/או סרט. 

כל זה כמובן, מלווה באינספור מוצרים המוצעים למכירה, הן עבור ילדים והן עבור בני נוער ומבוגרים. למעשה, מארוול יצרה עולם שלם סביב אותן דמויות, אשר קהל גדול מכל העולם מעוניינים להיות חלק וליהנות ממנו.

כתוב/כתבי תגובה