דשא סינטטי – מה ההבדלים בין סוגי הדשא?

דשא סינטטי – מה ההבדלים בין סוגי הדשא?

כל אחד רוצה ליהנות ממראה ירוק וטבעי של דשא, צמחים ונוי אצלו בגינה הפרטית אולם דשא הוא משהו שמצריך תחזוקה: עלויות מים גבוהות בהרבה, גיזום וזיבול באופן תדיר, ניקיון הדשא מעשבים, התמודדות עם פשפשים וחרקים שונים ועוד. בהחלט לא דבר קל מה שהוביל לכך שיותר ויותר אנשים החלו להשתמש בדשא סינטטי. אלה מגיעים בדרגות איכות שונות ובמחירים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את הדשא המתאים לו ובהתאם לצרכים ולתקציב שלו. ב3 הדקות הקרובות תלמדו על ההבדלים בין סוגי הדשא הסינטטי השונים וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת מה לרכוש בעצמכם.

הזמינו דשא מלאכותי מהאתר של KNV >>>

ההבדלים בין סוגי הדשא השונים:

  • צפיפות הסיבים – צאו מנקודת הנחה שככל שהסיבים צפופים יותר במשטח הדשא הסינטטי שלכם כך הוא יותר איכותי. הדשא רך ונעים יותר למגע, המראה טבעי יותר וגם לאחר דריכה הוא חוזר במהירות לצורתו המקורית.
  • משקל המרבד – ככל שהמרבד שוקל יותר כך הוא איכותי יותר בדרך כלל בשל העובדה שצפיפות הסיבים היא גדולה יותר.
  • גובה הסיבים – דשא סינטטי זול יכלול בדרך כלל סיבים בגובה של עד 20 מ"מ אולם דשא איכותי יהיה באזור 30-40 מ"מ. זהו גם הגודל המומלץ בדרך כלל.
  • צבע הדשא – כמובן שעשוי להיות שוני בגוון של הדשא בין סוגי אחד לאחר. 

 

יש להתחשב גם בהיבט הכלכלי:

בהתאם לגודל השטח שאנו רוצים לכסות בדשא, הרי שההוצאה עבור דשא סינטטי איכותי עשויה להסתכם בהוצאה די כבדה. על כן אתם רוצים לאזן בין הדשא המתאים לצרכים שלכם לבין התקציב שלכם. בסופו של דבר ההתקנה של הדשא נעשית פעם אחת לשנים רבות קדימה ולכן לעתים עדיף להשקיע מעט יותר בשביל היופי והנוחות שלכם מאשר להתחרט על כך בהמשך.

כתוב/כתבי תגובה