מצבת אבן

מצבות אבן הן סוג של מצבת קבורה העשויה בדרך כלל מאבן. הם שימשו לראשונה במצרים העתיקה, אך כיום הן משמשות לציון קברים ומקומות זיכרון בכל העולם וכמובן גם בישראל.

מצבת האבן היא סוג של אנדרטה ששימשה לקבורת מתים. הוא עשוי בדרך כלל מגרניט ויש לו חלק עליון וצד שטוחים. מצבה מסוג זה ניתן למצוא בקברים מצריים עתיקים. מצבות האבן שימשו כדרך לסמל ולהדגיש את חשיבותו של הנפטר.

מהי מצבת אבן?

מצבות אבן הן צורה נפוצה מאוד של אמנות קבורה. הם עשויים בדרך כלל מגרניט או שיש. יש להם היסטוריה של 2,000 שנה וניתן למצוא אותם בכל רחבי העולם.

מצבת אבן היא חפץ קטן מאוד שנחצב בסלע עצמו. זה יכול לשמש כדי לזכור מישהו שנפטר או כדי לסמן את המקום שבו מישהו קבור במשך אלפי שנים.

כל המאפיינים של המצבה

  • חומר – מצבה עשויה לרוב מאבן או חימר, עם משטח שטוח שעשוי להיות חלק, מרובע או מחוספס. 
  • אורך – אורך המצבה בדרך כלל 2-4 מטר ורוחבה 1-2 מטר. מצבות יכולות להיות מעוצבות גם לגובה – 2 מטר גובה ואורך 5-10 מטרים. 
  • עיצוב – ניתן לשייך מצבות גם למצבות מודרניות, העשויות מבטון או אבן. מצבות מודרניות הן בדרך כלל מלבניות ובעלות משטח חלק שהוא שטוח בחלק העליון, עם גבול מוגבה.

קניית מצבת אבן – כל הפרטים

מצבת האבן היא חפץ ייחודי שניתן למצוא בכל מיני מקומות. מצבות האבן מגיעות בצורות ובגדלים שונים. הם עשויים מגרניט, אבן חול, קוורציט או אבן גיר.

אם כי מכיוון שמצבות האבן הן צורה יפה ונדירה של אמנות קבורה. הם גם עשויים מהחומרים הטהורים ביותר, וזו הסיבה שהם כל כך יקרים.

 

כתוב/כתבי תגובה