מעשנת גז או מעשנת פחמים

מעשנת גז או מעשנת פחמים

אירוח חברים ובני משפחה לארוחה בשרית היא עניין מקובל בימינו והמארחים מעוניינים כמובן להציע לאורחים בשר טעים ואיכותי. לשם כך הם משתמשים במכשירים אחר נועדו להשביח את הבשר. אחד מהם הוא מעשנת. באמצעות מעשנת ניתן להפוך את הבשר למעושן, דהיינו פריך ונימוח ביחס למקובל וכמובן שגם טעים יותר. עישון בשר מעיד על השקעה ותשומת לב ויוסיף למוניטין שלכם. העישון מתבצע באמצעות מעשנת, כלומר מכשיר שבו מניחים את הבשר לבישול בתוספת עשן וזה מתאים בעיקר לעוף, בשר בקר וכבש. העישון משדרג את הטעם ומרחיק חיידקים ולכן הפך לפופולרי כל כך.

בבואכם לבחור מעשנות באתר טולמן, תצטרכו לבחון מגוון רחב של מעשנות ולהכיר את היתרונות מהחסרונות שלהן. הכלל הראשון הוא כמובן רכישה רק מספק אמין ורק מעשנת של יצרן ידוע ובעל שם, בתוספת תעודת אחריות ממנו. ככל שהאחריות ניתנת לפרק זמן ממושך יותר – כך האמינות נחשבת לגבוהה יותר. בירור לגבי חלקי חילוף יסייע לכם להבין מה תהיינה העלויות במקרה של תקלה והאם בכלל ניתן יהיה להחליף חלקים שיצאו מכלל שימוש. מגוון המעשנות כולל מעשנות גז ומעשנות פחם וכן מעשנות אופקיות ואנכיות. עליכם להביא בחשבון את מימדי הגינה או המרפסת שלכם כדי למנוע תקלות מביכות. לפני העישון צריך לדעת מהו פרק הזמן המומלץ עבור סוג הבשר שבחרתם ליישן מאחר שהוא משתנה ויש הבדל למשל בין עוף לאנטרקוט.

כמו כן יש לבחור בין מעשנת גז למעשנת פחמים, להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן ולהתאים את הבחירה לצרכים שלכם. בשני המקרים כדאי כמובן לבחור ספק אמין ויצרן ידוע כמו שבחרתם בין שלל החרמשים בשוק את האחד שלכם. מעשנת פחמים נחשבת למקצועית יותר וכזו שהתוצאה של עישון הבשר בתוכה איכותית וטעימה יותר. יחד עם זאת מעשנת פחם אינה מתאימה לכל אחד מאחר שהפעלתה דורשת תוספת קבועה של פחמים, שלא נמצאים בהישג יד של כל אחד, וגם תחזוקה שוטפת וידע מקצועי בהפעלה וויסות טמפרטורה. למתחילים בעישון בשר מומלץ לעבוד עם מעשנת גז שנחשבת נוחה יותר לתפעול, ומצריכה הרבה פחות ידע טכני מאשר מעשנת פחמים.

כתוב/כתבי תגובה