צרכנות חכמה: מה חשוב לדעת כשמזמינים מהאינטרנט?

צרכנות חכמה: מה חשוב לדעת כשמזמינים מהאינטרנט?

שופינג אונליין הפך לחלק בלתי נפרד מהרגלי הצריכה הישראליים, ובייחוד בחודשים האחרונים שבהם אנו מתמודדים על נגיף קורונה. רבים כבר גילו את הפוטנציאל הטמון בהזמנות אונליין, ובאפשרות להשוות מחירים בקלות ולהזמין מוצרים ייחודיים מחנויות הממוקמות בכל רחבי הארץ ובעולם, וכל זה מבלי לצאת מהבית. אבל מה חשוב לדעת כשמבצעים הזמנה אינטרנטית? הנה כמה טיפים חשובים.

כתובת, מיקוד ומספר טלפון

כשמבצעים הזמנה אונליין חשוב למלא את כל הפרטים האישיים ובייחוד אם מדובר בהזמנת מוצרים מחו"ל. פה נעצור לציין כי איתור המיקוד המדויק קריטי עבור ההזמנה, זאת על מנת שהמשלוח יישלח למיקום הנכון, ותוכלו לקבל את החבילה שעבורה שילמתם. בחלק מן האתרים תצטרכו לסמן את אזור המגורים ולאחר מכן את העיר, זה רלוונטי בעיקר עבור אתרים שממוקמים בחו"ל. כמו כן, אם בניין המגורים שלכם מתחלק לבניין א ובניין ב, מוטב לציין זאת במעמד ההזמנה.

עלות המוצר זולה? אל תשכחו לחשב את עלות המשלוח

כשקונים ברשת חשוב לקחת בחשבון לא רק את עלות המוצר עצמו, אלא את עלות השילוח, ובייחוד אם מבקשים לבצע משלוח אקספרס או משלוח עד הבית. שימו לב שישנם אתרים שיעניקו לכם משלוח בחינם בקנייה מעל סכום מסוים או ביום ספציפי על מנת לעודד רכישה.

יש כמה סוגי משלוחים וחשוב לברר אם המשלוח יגיע אליכם באמצעות דואר ישראל או דרך חברת שילוח ייעודית. כמו כן, וודאו אם מדובר במשלוח עד לפתח הבית, בנקודת חלוקה או באיסוף מסניפי הדואר השונים.

מיסים, רבותיי, מיסים

על הזמנת מוצרים מחו"ל שעלותם עולה על 75$ תצטרכו לשלם. כמה? שאלה נהדרת. עד לסכום של 500$ תשלמו מע"מ, ובמקרים מסוים תצטרכו לשלם גם מס קניה (ישנם פריטים שמחויבים במס קניה, למשל טלפון סלולארי). אם עלות המשלוח שלכם עולה על 500$ תצטרכו לשלם מע"מ, תשלום מכס וכמובן מס קניה במידת הצורך.

כיצד ניתן להימנע מתשלום מיסים? ובכן, פשוט לפצל את הרכישה ולרכוש עד לסכום של 75$, אם זה מתאפשר כמובן.

לסיום נמליץ לברר היטב שמדובר באתר מאובטח ובמוכרים אמינים, ולאחר הרכישה וודאו שקיבלתם חשבונית ומספר מעקב. תתחדשו!

כתוב/כתבי תגובה