האם חייבים לחייב את הילדים להיפגש עם האבא לאחר גירושים?

לחייב את הילדים להיפגש עם האבא לאחר גירושים

בני זוג שמגיעים למצב בו הם מחליטים לפרק את קשר הנישואין ביניהם נקלעים לשורה ארוכה של התמודדויות. הם אמורים להתמודד עם חלוקת הרכוש, הם צריכים לטפל בילדים המשותפים, הם צריכים לדאוג לדמי המזונות והם גם חייבים לחשוב על המשמורת כמו גם על הסדרי הראייה.

כאן עולה לא פעם השאלה עד מה חשוב להקפיד על הסדרי הראייה וכמה חייבים לדאוג כי הילדים יראו ויפגשו את שני ההורים, קראו גם כאן בנושא https://www.lawlife.co.il/continous-power-attorney-guardian.

חובה לראות את אבא?

אז כאן עולה השאלה, האם חייבים לראות את אבא. אז ככה. ייתכן מאוד שהאם הכעוסה או הפגועה תרצה לדרוש את ניתוק הקשר באופן טוטאלי בלי לתת לאב צ'אנס כלשהו מבחינת מפגשים עם הילדים. יכול להיות שהיא כל כך כועסת עליו והיא רואה אותו באור ככל כך שלילי עד שהיא ממש לא תראה לנכון לרצות בכלל שהילדים ימשיכו להיות בקשר עם האב. אך כאן חושב מאוד לדעת כי הקשר של הילדים עם האב הינו חשוב מאוד או אפילו קריטי לגידול הנורמטיבי והתקין של הילדים. כל ילד חייב שתהיה לו דמות אב. ילד שגדל ללא דמות אב, הוא ילד שגדל עם חסר משמעותי מאוד שאי אפשר להשלים אותו כל כך בקלות.

מסיבה זו אנחנו תמיד כן ממליצים לאם שלא לטרוק את כל השערים ולאפשר בכל זאת את הסדרי הראייה.

חשוב שלילד תהיה דמות אב

הדבר עשוי לדרוש לא פעם וויתור והתעלות על מה שקורה בין בני הזוג כאשר זה בהחלט לא תמיד היה קל או פשוט. אך חשוב לזכור כי בכך שאנחנו מאפשרים לילד לראות את אביו, מאפשרים את הקשר ביניהם ולא דואגים לנתק אותם ממנו, תורמים להתפתחות הכללית של הילד, תורמים לעתיד שלו, מאפשרים לו חיים נורמטיביים עד כמה שאפשר במסגרת הרעועה הזו אליה הוא נקלע ולמעשה עושים אתו רק טוב, המשיכו לקרוא.

חשוב לזכור כי למרות הקשר שנפרם, למרות חילוקי הדעות והוויכוחים בין בני הזוג, חשוב לשמור על סטריליות בכל מה שקשור לילדים. הם לא אמורים להיות מעורבים בחילוקי הדעות הללו, למענם ולמען עתידם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשמור על ניהול תקציב משפחתי ועדין להנות מהחיים
כאשר מנהלים נכון את התקציב המשפחתי, אפשר בקלות להנות מהחיים. להגיע למסעדות, לצאת לחופשות בארץ ובחו"ל...
קרא עוד »
אוק 19, 2021
לפי מה לבחור עו"ד תעבורה באשדוד?
באחד מהימים מיהרתם להגיע לפגישה חשובה בעבודה, ולשם כך נאלצתם לסטות מדרך הישר ולנהוג במהירות מופרזת...
קרא עוד »
אוק 07, 2021
סוגי גרביים עם צורות: טרנדים בשנת 2021
גרביים לילדים ובכלל, גרביים עם צורות יכולים להיות מרתקים במיוחד, אם אתם רק בוחרים את הזוג הנכון....
קרא עוד »
אוג 15, 2021