מה עושים בשבת חתן

הרבה משפחות נוהגות לערוך אירוע שבת חתן לפני מועד החתונה או לפני מועדים של אירועים אחרים, למשל בר מצווה. מדובר מסורתי עם הקשר דתי כמובן, ובכל זאת גם מי שאיננו מאמין ואיננו שומר באופן קפדני, נוהג לערוך אותו במקרים רבים, בין היתר בגלל העובדה שמדובר באירוע עם חיבור למסורת וכן זה אירוע משפחתי. 

אז מה עושים בשבת חתןבמסגרת שבת חתן, עולה חתן השמחה לתורה בבית הכנסת בו הוא או הוריו נוהגים להתפלל, או בכל בית כנסת אחר בו הוא בוחר. בדרך כלל, נהוג להזמין לאירוע בני משפחה וחברים קרובים, להבדיל מחתונות או אירועים אחרים, הרי שכאן לא נהוג להזמין כמות גדולה של אורחים, מאחר וזה אירוע יותר אינטימי, מה עוד שהוא נערך בשבת ולא במהלך השבוע. 

צריך לציין, עם הנשים אופי האירוע השתנה מאוד. למשל, יש מי שמעדיף לערוך אותו בבית מלון או בבתי אירוח אחרים, בשביל שיהיה ניתן להזמין כמות מסוימת של אורחים ולספק להם תנאי אירוח טובים יותר. 

איך עושים את זה נכון?

בשביל לתכנן שבת חתן, יש להזמין מקום מראש במקום בו רוצים לערוך את האירוע, יש לדאוג שגבאי בית הכנסת ידע שאתם מתכוונים לעלות לתורה, יש ליידע את האורחים וכמובן חשוב לדאוג שיהיה אוכל, מקום לינה וכל מה שצריך בשביל שהאורחים יוכלו להגיע אל בית הכנסת בצורה פשוטה ונוחה. צרו קשר עם אורון תיירות ונופש חברת הפקות שתעשה לכם סדר בנושא.

מאחר וזה אירוע שנערך בשבת והוא כולל אלמנטים דתיים, מוטב שהאורחים לא יגיעו לבית הכנסת ברכב, ומאחר וחלקם בוודאי מתגוררים רחוק אז יש לדאוג שתהיה להם אפשרות להגיע בצורה נוחה ופשוטה, בין אם זה באמצעות לינה קרוב לאזור ובין אם זה בדרכים אחרות. יש לדאוג שהכל יהיה מוכן מראש. 

 

כתוב/כתבי תגובה