אמן חושים שומר שבת – האם ניתן למצוא אמן כזה?

אמן חושים שומר שבת

עד לפני שנים לא רבות, היה מאוד קשה למצוא אמנים שומרי שבת. היה מדובר במעט מאוד אמנים שבאמת הקפידו וכן במעט מאוד אמנים, באופן יחסי כמובן, שהיו נוהגים להופיע על כללי ההלכה והמסורת.

כפי שאנחנו יודעים, בשנים האחרונות יש יותר ויותר אמנים מאמינים, אשר מופיעים אך גם שומרים שבת, יותר ויותר אמנים אשר מאמינים ומופיעים, אך עושים זאת על פי כללי הדת והמסורת, בין אם זה בגלל שהם עצמם מאמינים בכך ובין אם זה בגלל שהם מופיעים לא פעם בפני אנשים שמבקשים מהם את זה.

אנחנו יכולים לראות אמנים כאלה כמו אסף סלומון בתחומים שונים, בין אם מדובר בכאלה שהאומנות שלהם מחייבת אותם להופיע בפני קהל, למשל, זמרים, בדרנים, ליצנים וכדומה, וכן אמנים שלא צריכים להופיע בפני קהל אך מציגים את האומנות שלהם באופן שתואם את האמונה שלהם. למשל, ציירים, פסלים וכדומה.

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים לראות במקרה של אמן חושים שומר שבת שמבצע מופעי קסמים לקהל בוגר. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אמני חושים שמופיעים בפני קהלים שונים, בין אם זה באירועים פרטיים או עסקיים, והם שומרים שבת.

מה זה אומר מבחינתנו

אפשר לחלק את התשובה לשאלה זו, למספר חלקים. ראשית, זה אומר שאותם אמנים, בחלקם הגדול, אינם מופיעים בשישי-שבת, ואז אם אנחנו רוצים לשכור את שירותיהם, הרי שאנחנו צריכים לעשות את זה במהלך השבוע. שנית, אנחנו יכולים למצוא אמנים ששומרים שבת, אך אין להם בעיה להופיע, כל עוד הם לא צריכים לנהוג, לנסוע או להפעיל דברים שונים במהלך ההופעה.

חשוב להדגיש גם, שבמקרים רבים, זה אומר שהם גם יופיעו בפני קהל ספציפי ולעיתים גם יקבעו מגבלות שונות בהופעה שלהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היכן לא נשתמש בהדברה אורגנית?
הדברה אורגנית מתבססת על חומרים ידידותיים לסביבה ותכשירים שפותחו כתוצאה משימוש בהם אבל אינה אפקטיבית...
קרא עוד »
ספט 25, 2019
האם אימוני התחלה עם נשים באמת עובדים?
גם האנשים הכי חכמים בעולם מתקשים לעשות דברים פשוטים אשר לרבים מאתנו נראים טריוואלים. כך ניתן לראות כי...
קרא עוד »
ינו 21, 2019
ערב שירה בציבור – כל מה שצריך לדעת
חלק בלתי נפרד מכרטיס הביקור של מדינת ישראל הוא הצד המוזיקלי תרבותי שלה. שירה בציבור היא אחד מהמנהגים...
קרא עוד »
אוק 25, 2021