סקירה על סוגי אוהלים מומלצים לקמפינג

טיול בשטח או קמפינג, לפעמים זה הרבה יותר כיף מכל מלון יוקרתי או צימר גלילי. בפעם הבאה שאתם מחפשים אוהלים מומלצים לקמפינג, תדעו מהם הסוגים המומלצים. 

סוג הבד – משפיע על המשקל 

לפני הכל, שימו לב שיש אוהלים מומלצים לקמפינג המשולב עם מסלול טיול רגלי ויש כאלה שיתאימו לטיולי שטח שמגיעים עם ג'יפ. נסביר: אוהלים מסיביים, למשל כאלה שעשויים ברזנט, נחשבים ל"חיות שטח" עמידות במיוחד. אבל אלה גם פתרונות כבדים שאי אפשר לסחוב על הגב לאורך זמן. אם אתם יוצאים לשטח ורוצים אוהל נישא שתיקחו אתכם בקלות וללא מאמץ (וללא כאבי גב), עדיף לבחור כזה מבד לא עבה ובמשקל ידידותי. 

גודל האוהל – יחיד, זוג, משפחה

לא רק על פי סוג הבד ניתן לבחור היטב אוהלים מומלצים לקמפינג. מאפיין חשוב מאוד הוא גודל האוהל. ישנם הסוגים הקומפקטיים ביותר, המיועדים לרוב לאדם אחד או לזוג. הדגמים המשפחתיים הנפוצים יכולים להתאים לארבעה אנשים אך יש גדלים לשישה ואפילו לשמונה. 

צורת האוהל – לא מה שחשבתם 

אם אתם מכירים את אוהלי הסיירים הקלאסיים, הרי שמדובר באוהל בסגנון המשולש. אבל עם כל הכבוד לאוהלים הללו, יש כיום אוהלים מומלצים בצורות לגמרי אחרות. לדוגמא: אוהל בסגנון מעוגל וכיפתי נחשב ליציב באופן מיוחד. אוהלים מאורכים בסגנון של גליל מתאים מאוד לאזורים שבהם נושבות רוחות חזקות. המבנה שלו הופך אותו לכזה שלא נסחף או רועד ברוח. ישנם אוהלים הדומים בצורתם למעין סוכה או סככה נוחה. הם יכולים להתאים לקמפינג קייצי נעים, עם אוורור טבעי והרבה אור של כוכבים. 

הקמה מהירה, קיפול קליל 

אחרון חביב – אוהלים מומלצים לקמפינג יהיו כאלה שבנויים להקמה מהירה ולקיפול קליל. כשהם לצידכם, לא תבזבזו זמן על התארגנות. קל להקים וכל אחד יכול. למידע נוסף בנושא ציוד קמפינג

כתוב/כתבי תגובה