הרב שקד אליהו פנחס

הרב שקד אליהו פנחס

כמו האדם, גם התורה מורכבת משני חלקים – הגוף והנפש. התורה הגלויה היא הגוף, התורה שכל אחד לומד ויודע. לעומת זאת תורת הסוד היא הנפש של התורה. בתורת הסוד אנו מגלים פן חדש ורוחני יותר על החיים.

בלימוד תורת הנסתר – אם כל החכמות, אנו מגלים דברים רבים על עצמנו ועל העולם. אנשים שואלים את עצמם, מהו התכלית של העולם הזה? מהו תכלית קיום האדם בעולם? מהם הייסורים שפוקדים אותנו? ועוד שאלות רבות, שבלימוד מעמיק בתורת הקבלה נוכל למצוא את התשובות לכל השאלות הללו.

לימוד קבלה לכל אחד

בעבר, לימודי קבלה היה מנת חלקם של יחידי סגולה 'בני עליה' רק הגדולים והמובחרים שבעם, למדו את תורת הנסתר. כיום, רבו הפירושים והחיבורים על כל תורת וחכמת הקבלה והנסתר, לכן כל אחד מאתנו יכול להתעמק בתורה זו, ללמוד אותה ולהבין אותה על פי הרמה שלו.

וכבר כתב הרב יהודה לייב אשלג בעל הסולם כי היום, כל אחד שיכול לומד את חכמת הקבלה ועל ידי זה פועלים תיקונים ומקרבים את הגאולה.

בימינו, בנוסף לחיבורים והפירושים שיוצאים לאור חדשים לבקרים, אנו גם עדים לתופעה של רבנים שמוסרים שיעורים בתורת הקבלה.

הרב שקד אליהו פנחס

אחד הרבנים מהמפורסמים ביותר, העוסקים בחכמת הקבלה ומוסר שיעורים בתורת הנסתר הוא הרב שקד אליהו פנחס.

הרב שקד אליהו פנחס הוא מגדולי תלמידי האדמו"ר מאשלג טלזסטון, שלמד את תורת החסידות ואת חכמת הקבלה שנים רבות תוך שימוש אצל האדמו"ר מגדולי המקובלים.

בשנים בהם למד את תורת הנסתר החל ללמד את חכמת הקבלה ותורת החסידות על פי הדרך של בעל הסולם הרב יהודה לייב אשלג, לניהול חיים נכון בזמנינו. למידע בנושא תלמוד עשר הספירות

כתוב/כתבי תגובה