5 דברים שלא ידעתם על פוסטרים לחדרי ילדים

5 דברים שלא ידעתם על פוסטרים לחדרי ילדים

בשנים האחרונות, כאשר המודעות לעיצוב בכל תחום בחיינו הולכת וגוברת, פוסטרים לחדרי ילדים הפכו לדבר החם בתחום עיצוב חדרי ילדים בפרט ועיצוב הבית בכלל. ריכזנו חמישה דברים מעניינים שכנראה לא ידעתם על פוסטרים לחדרי ילדים.

  1. הרוב המוחלט של פוסטרים לחדרי ילדים מוצעים למכירה בחנויות אונליין ולא בחנויות הפיזיות. ניתן למצוא בארץ ובחו״ל חנויות אמנים שמוכרים את ההדפסים או חנויות marketplace כדוגמת מרמלדה. לעומת זאת, קשה למצוא מותגים מוכרים שמוכרים את אותן הפוסטרים בחנויות הפיזיות שלהן. 

2. תמונות יכולות לעורר רגש גם אצל התינוק וגם אצל ההורים.
רבים לא מייחסים חשיבות רבה לכך, אך הדמויות ו״הויז׳ואלס״ המופיעים בתוך
פוסטרים לחדרי ילדים, יכולים לעורר סקרנות רבה אצל התינוק או הילד, לגרום לו לחייך ואף לגרום לו להתאהב באותן דמויות וכמובן גם ההורים – לא נשארים אדישים למראה של תמונות מעוצבות שהן בחרו.

3. ניתן להרגיע את התינוק או הילד באמצעות פוסטרים לחדרי ילדים.

 

אחד התפקידים העיקריים של חדר הילדים הוא שהינו אזור השינה שלהם וגם אזור הלימוד (כאשר הם גדלים יותר) לכן במידה ונשלב צבעים הרמוניים ורגועים בחלל החדר בכלל ובתמונות לחדרי הילדים בפרט – יכולה להיות לכך השפעה חיובית על הילדים. הוכח מחקרית שצבעים מסויימים משדרים רוגע כמו למשל, צבעים פסטלים עדינים של כחול או ורוד או ירוק (זאת הסיבה אגב שהצבע הנפוץ על קירות בבתי חולים וקופות חולים הוא ירוק-כחול עדין). 

 

 

תמונות לחדרי ילדים

דוגמא פוסטרים לחדר ילדים מתוך אתר האונליין – יוניקיד הישראלי. הפוסטרים בצבעים פסטלים אשר משדרים רוגע לתינוק. 

 

4. פוסטרים מתאימים לכל חלל. בגלל המגוון הרב של חנויות המציעות פוסטרים היום ניתן למצוא פוסטרים בכל סגנון עיצובי, בכל פלטת צבעים ובכל פורמט מה שמאפשר לנו לבחור את הפוסטרים המתאימים ביותר לנו ולעיצוב כלל הבית.

 

תמונות לחדרי ילדים

תמונות לחדרי ילדים. מתוך אתר אייסטוק.

5. פוסטרים במחיר לכל כיס. בעקבות ריבוי החנויות של אביזרי עיצוב לחדרי תינוקות כאמור, התחרות היא גדולה מה שמאפשר כמעט לכל אחד בכל תקציב בין אם מדובר בעשרות, מאות או אלפים – למצוא את הפוסטרים המתאימים לו מבחינה תקציבית. 

 

כותבת המאמר: הילה נחשון, אדריכלית ומעצבת פנים.

כתוב/כתבי תגובה