פותחים עסק חדש עם לקוחות? חשוב לקרוא את זה קודם

פותחים עסק חדש עם לקוחות? חשוב לקרוא את זה קודם

 

בכל פתיחה של עסק מתלווים החששות שהכול ידפוק כמו שצריך, שלא יהיו תקלות וכמובן שהעסק יצליח שיהיו לקוחות ושהוא יניב רווחים. מלבד כל אלו יש גם נקודה חשובה שלפעמים מתפספסת והיא טובת הלקוח והבטיחות שלו.

כל בית עסק צריך להיות מעוצב ונעים לעין על מנת שימשוך לקוחות, אך מלבד זאת גם צריך לדעת כי האחריות שהמקום יהיה מתוכנן בצורה בטיחותית שלא תסכן את הלקוחות הפוקדים אותו, היא על בעל בית העסק.

בית עסק – העובדים

העובדים בבית העסק זכאים לסביבת עבודה בטוחה ונטולת מפגעים. יש לאפשר להם הפסקות למנוחה ולארוחה, לצייד אותם בכלים בטיחותיים ואביזרי בטיחות וכמובן שכל מרחב העבודה שבו הם מסתובבים בזמן עבודתם יהיה ללא מפגעים: כמו מארזי סחורה במעבר, תאורה שלא תזיק לבריאות העיניים, ציוד משרדי איכותי ועוד.

בית עסק – הלקוחות

כאשר פותחים בית עסק שלקוחות אמורים לפקוד אותו יש לשים דגש על שלושה דברים עיקריים: עיצוב, בטיחות ונגישות.

  • עיצוב – על בית העסק להיות מעוצב בצורה שתמשוך את עיני הלקוחות ותגרום להם לרצות להיכנס וליהנות מהשירותים שהוא מציע. יש להקפיד על מעברים רחבים שיתנו תחושה של חנות רחבת ידיים ויאפשרו מספיק מרחב ללקוח שבא להתרשם ולקנות מהמוצרים.
  • בטיחות – כל שלט שנתלה בתוך בית העסק או מחוצה לו חייב להיות מחובר היטב וממוקם במקום נוח שלא יפריע או חלילה יפגע בלקוחות הבאים בשערי בית העסק. כל רהיט ומדף חייב להיות חזק יציב ובטיחותי. יש להתקין מערכת ספרינקלרים לשעת חירום, גלאי עשן ושילוט בולט למרחב מוגן וליציאות חירום.
  • נגישות – בשנים האחרונות גברה המודעות כי גם אנשים בעלי מוגבלויות זכאים לקבל וליהנות משירות ציבורי כמו כל אחד אחר ולכן, חשוב להקפיד להנגיש עד כמה שאפשר את סביבת בית העסק. אם מדובר בשילוט בולט לכבדי ראייה, מיקום בגובה נמוך עבור אנשים נכים ואפילו איש שירות שיתמקד בלעזור לאנשים המוגבלים שפוקדים את בית העסק.

 

לסיכום – התמקדות בלקוחות היא מילת המפתח להצלחה

קראו על פסים נגד החלקה

כתוב/כתבי תגובה