כשאין ברירה, טיפול פסיכולוגי אונליין הוא אופציה מצויינת

כשאין ברירה, טיפול פסיכולוגי אונליין הוא אופציה מצויינת

התקופה האחרונה גרמה לרבים מאיתנו לחוש חוסר אונים מתמשך. אנו לא מוצאים את עצמנו, המצב הכלכלי סוגר עלינו ואנו מרגישים חנוקים. תקופה זאת גורמת לרבים וטובים לבקש עזרה חיצונית ולפנות לטיפול פסיכולוגי. אך בעקבות המצב החדש, השינויים היום יומיים והסגרים החוזרים ונשנים בעלי מקצוע רבים בוחרים שלא לספק שירות פרונטלי אלא בעזרת מערכת הזום. על פניו נראה כי אופציה זאת הינה טובה פחות שכן מפגש אישי אחד על אחד יוצר אינטימיות אחרת המאפשרת פתיחות שונה, אך אין ספק כי כאשר אין ברירה אז מדובר באופציה טובה למדי.

היתרונות של טיפול אונליין

נכון, אמנם טיפול פסיכולוגי אונליין נשמע לנו כפחות איכותי ולעיתים אף פחות אפקטיבי מטיפול פרונטלי אך למעשה זוהי הנחה שאינה מדויקת. גם לטיפול אונליין ישנם יתרונות רבים שהופכים אותו טוב לא פחות מטיפול פנים מול פנים. כמובן שהיתרון הראשון הוא העלויות. פסיכולוגים רבים בוחרים להוזיל מעט את עלות הטיפול כיוון שסוג המפגש הוא שונה. במיוחד עבור אנשים אשר ידם אינה משגת את הסכום הדרוש עבור טיפול פסיכולוגי באופן רגיל אופציה זאת הינה טובה עד מאוד.

יתרון משמעותי נוסף הקיים אך ורק בטיפול פסיכולוגי באינטרנט הינו הנגישות. פעמים רבות אנו מעוניינים לעבור טיפול פסיכולוגי אך המרחק לא מאפשר לנו להגיע. ייתכן ואנו לא ניידים כלל, ייתכן שהפסיכולוג אותו אתם רוצים גר בעיר מרוחקת וייתכן שמבחינת זמנים אתם פשוט לא מצליחים לסדר זאת כראוי. טיפול אונליין מאפשר לכם להיפגש עם כל פסיכולוג אשר תרצו ללא קשר לאזור מגוריו או לנגישות ופשוט להיפגש איתו מהבית.

אז אמנם לא מדובר בטיפול באופן הרגיל ואין ספק כי תחוו את השוני, לפחות בפגישות הראשונות, אך אין ספק כי שווה לכם לעשות זאת.

 

כתוב/כתבי תגובה