3 משחקי ODT שאולי לא הכרתם

משחקי ODT

כיום העולם בו אנחנו חיים הוא עולם הרבה יותר מורכב וסבוך ממה שהכרנו בעבר. כיום אם אנחנו רוצים להבטיח כי הילדים שלנו יצליחו בשוק העבודה אנחנו צריכים להבטיח כי הם ילמדו כיצד לחשוב מחוץ לקופסא וכיצד להתנהל בצורה חכמה לכל אורך הדרך שלהם ובעיקר בשוק העבודה. על רקע זה כל מחנך צריך להשתמש בכלים שונים ומגוונים בכדי להבטיח כי הילדים שהוא מלמד ילמדו כישורים רבים ככל הניתן. כאן בדיוק נכנסים לתמונה משחקי ODT אשר מהווים את אחד הכלים הטובים ביותר שיש בכדי ללמד כיצד לחשוב מחוץ לקופסא.

  • גשר חבלים

במשחק זה קושרים חבל בין שני עצים כאשר בצד אחד של החבל עומדים כל חברי הקבוצה ואילו בצד השני אין אף אדם. המטרה של חברי הקבוצה היא להעביר את כל הקבוצה מעבר לחבל, ולעשות זאת מבלי לגעת בחבל. זהו משחק המלמד על שיתוף פעולה, מפתח יכולות מנהיגות, מחייב חשיבה מחוץ לקופסא וגם יכולת הקשבה ועל כן זהו משחק כל כך מומלץ וכדאי.

  • שדה מוקשים

במשחק זה מפסרים "מוקשים" בשטח סגור ומפזרים את הילדים או המבוגרים בכל השטח כאשר העיניים שלהם קשורות. לכל אדם משדכים אדם אחר אשר צריך להדריך את האדם שעיניו קשורות כיצד לזוז ולהגיע אל מחוץ השטח מבלי שהוא יגע באף מוקש. גם המשחק הזה יכול ללמד המון את כל מי שמשתתף בו ואין זה משנה אם מדובר על צוות במקום עבודה או על ילדים בבית ספר ועל כן זהו גם כן משחק מאוד מומלץ.

  • שמיכה הפוכה

במשחק זה לוקחים שמיכה ענקית ופורסים אותה על הקרקע. בשלב הבא לוקחים את כל הילדים או המבוגרים ומפזרים אותם על השמיכה. לאחר שעשינו זאת אנחנו נותנים את המשימה לילדים והיא כוללת את העובדה כי יש להפוך את השמיכה לגמרי מבלי שלאף אחד אסור לרדת מן השמיכה. אולי זה נשמע לכם משימה מאוד קשה ומורכבת אך היא אפשרית והאתגר יבטיח כי אתם תיהנו מאוד מן המשימה הזאת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה נמקם גלאי עשן
אש זהו דבר שיש להיזהר ממנו, אש לא מבוקרת יכולה להוביל לשריפה ושריפה יכולה להוביל לנזק ואף לאסון...
קרא עוד »
יול 29, 2019
איך להתנהג כשהרכב עושה בעיות בכביש מהיר
קורה לא פעם באמצע נסיעה כאשר המכונית מתחילה לעשות בעיות. אם זה מצבר שמאותת על תקלה ואם זה מד הדלק...
קרא עוד »
יול 29, 2019
כובעים עם שם – לכל סוגי האירועים
כובעים עם שם לאירועים התחילו למעשה כפרויקט אמנותי שהתחיל בניו יורק. זו סדרה של כובעים עם גרפיטי...
קרא עוד »
מאי 07, 2023