מחלקה סיעודית בבית אבות – במה היא מיוחדת?

מחלקה סיעודית בבית אבות – במה היא מיוחדת?

בגיל השלישי המצב הרפואי לעיתים אינו מאפשר שהייה בבית שבו מתגוררים, והמצב הזה מחייב איתור של מקום רלבנטי בו ישנו טיפול באנשים מבוגרים. בית אבות בנוי לא רק ממחלקות שבהן נמצאים מבוגרים עצמאיים שמעדיפים מסגרת שכזו, אלא גם מבוגרים שאין מנוס עבורם משהייה במסגרת שכזו, עם הדגש על המחלקה הסיעודית ששונה באופן מהותי בכל ההיבטים של הטיפול.

מהי מחלקה סיעודית בבית אבות ובמה היא מיוחדת? המשיכו לקרוא כדי לדעת >

טיפול מותאם למצב סיעודי

לא כל אדם שנמצא במצב סיעודי נמצא באותו המצב. השוני הזה ברמת התפקוד מצריך ומחייב התייחסות אינדיווידואלית לכל מטופל שמגיע לשם, ולכן מחלקה סיעודית בבית אבות ברמה טובה תוכל לאפשר לכל אדם את הטיפול הכי טוב עם אנשי מקצוע שיכולים לשמר את המצב ואף לשפר מצבים מסוימים אחרים. זה קריטי כי מערך השירותים יכלול שירותים על ידי פיזיותרפיסטית, שירותי ריפוי בעיסוק פרטניים ואת כל הציוד והעובדים שמתמחים במטופלים במצבים סיעודיים שונים, דבר שלא רואים בבית אבות במחלקות שבהם הקשישים ב"מצב בריאותי רגיל".

מתי עוברים למחלקה סיעודית

המעבר אל מחלקה סיעודית בגיל פז הוא אינו מעבר פשוט, ויש לשים לב אל הסימנים שמראים כי המצב של אדם קרוב מדרדר. זה מוביל אל השאלה החשובה מתי בדיוק עוברים למצב סיעודי? בדרך כלל זה קורה עם ירידה ביכולת התפקוד העצמאית, בעת בה אדם כבר אינו יכול לבצע משימות בסיסיות שאדם עצמאי מבצע ללא כל בעיה בדרך כלל. דבר זה כולל את האפשרות להתלבש לבד, להתפשט, לאכול, לקום מהמיטה וכל אלה יחדיו לא חייבים להתקיים באופן מלא, אלא רק באופן חלקי. את הבחינה עצמה כבר מבצעים מול הרופא עצמו, באופן מקצועי. לא בטוחים? פשוט פונים עם השאלות לגורם רפואי שאמון על הטיפול וידע להדריך בשלבים הבאים.

כתוב/כתבי תגובה